דילוג לתוכן העיקרי

המשטרה עצרה מתנחלים החשודים בתקיפת פלסטינים שתועדה בווידאו

משטרת ישראל עצרה היום [17.6.08] שני מתנחלים החשודים בתקיפת פלסטינים בדרום הר חברון. ב-8.6.08 תקפו ארבעה מתנחלים רעולי פנים באלות שלושה מבני משפחת א-נוואג'עה, בשעה שאלה רעו את עדרם באדמות...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

המשטרה עצרה מתנחלים החשודים בתקיפת פלסטינים שתועדה בווידאו

משטרת ישראל עצרה היום [17.6.08] שני מתנחלים החשודים בתקיפת פלסטינים בדרום הר חברון. ב-8.6.08 תקפו ארבעה מתנחלים רעולי פנים באלות שלושה מבני משפחת א-נוואג'עה, בשעה שאלה רעו את עדרם באדמות פלסטיניות פרטיות מדרום להתנחלות סוסיא. המותקפים סבלו מחבלות ופציעות חמורות ונזקקו לאשפוז. בת משפחה רביעית תיעדה את תחילת ההתקפה במצלמת וידאו שקיבלה מבצלם.

משפחת א-נווא'געה מתגוררת בח'רבת סוסיא, מאהל קטן בדרום הר חברון שמצפון לו הוקמה ההתנחלות סוסיא. המשפחה מתקיימת ממרעה ומעיבוד אדמותיה, ונתונה להתקפות תכופות מצד המתנחלים. לאחרונה צייד בצלם את המשפחה במצלמת וידאו במסגרת פרויקט "חמושים במצלמות".

ב-8.6.08 יצא עימראן א-נוואג'עה (32) עם שניים מילדיו לרעות את עדרו מדרום להתנחלות, באדמות השייכות לתושב הכפר סמוע הקרוב. על אף שהאדמות הינן שטח צבאי סגור לישראלים, הגיעו למקום שני מתנחלים בטרקטור וניסו לגרש את הרועים. משסירב א-נוואג'עה לדרישתם ואף ציין כי בית המשפט מתיר את שהותו על האדמות, איימו עליו השניים ואז החלו נוסעים לכיוון ההתנחלות. א-נוואג'עה, שחשש מהתקפה, שלח את אחד מבניו להזעיק את בני המשפחה. מונא א-נוואג'עה (25) שהגיעה למקום יחד עם ח'ליל (61), תמאם (60) ורביחה (29) א-נוואג'עה, הספיקה לתעד במצלמת בצלם את המתנחלים נוסעים מהמקום:

כעשר דקות מאוחר יותר, קלטה עדשתה של מונא, שעמדה במרחק ניכר ממקום ההתרחשות, ארבעה מתנחלים צועדים לעבר בני המשפחה, כשבידיהם אלות ופניהם רעולות. בסרטון נראים תמאם (בחולצה חומה, מימין), ח'ליל (בחולצה לבנה) ועימראן (בחולצה אדומה וכובע). המתנחלים תקפו את עימראן א-נוואג'עה והחלו להכות אותו באלותיהם:

בנקודה זו שמטה מונא את המצלמה ורצה להזעיק עזרה. המתנחלים הכו את ח'ליל, תמאם ועימראן נוואג'עה עד זוב דם ואז עזבו את המקום. לאחר כחצי שעה הצליחו בניו של עימראן לעצור ג'יפ צבאי על הכביש הראשי, כמה מאות מטרים ממקום התקיפה, וביקשו מהחיילים שנסעו בו להזעיק עזרה. לאחר חצי שעה נוספת, במהלכה לא הגישו החיילים לפצועים כל עזרה ראשונה, הגיעו למקום אמבולנס צבאי וניידת משטרה. תמאם א-נוואג'עה הועברה לבי"ח סורוקה בבאר שבע, ואחד מבני המשפחה תיעד את שאר הפצועים ממתינים להגעת אמבולנס של הסהר האדום. בסרטון נראית מונא יושבת עם ח'ליל ועימראן הפצועים:

במהלך ההמתנה, גבה שוטר את עדויותיהם של מונא וח'ליל א-נוואג'עה ואף לקח את קלטת הווידאו שתיעדה את האירוע. תמאם א-נוואג'עה שוחררה מבית החולים ארבעה ימים לאחר האירוע. בעדות מצולמת שמסרה לבצלם עם שחרורה, תיארה את האירוע:

סרטונים אחרונים