דילוג לתוכן העיקרי

וידיאו: חיילים מאפשרים למתנחלים לתקוף מפגינים פלסטינים בבית אומר

מתנדב בצלם תיעד בווידיאו חיילים שאפשרו למתנחלים להיכנס לשטח בטחוני מיוחד וליידות אבנים על מפגינים פלסטינים ופינו דווקא את המפגינים בצהרי יום שבת ה-29.10.11 הפגינו תושבים מבית אומר במחאה ...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

וידיאו: חיילים מאפשרים למתנחלים לתקוף מפגינים פלסטינים בבית אומר

מתנדב בצלם תיעד בווידיאו חיילים שאפשרו למתנחלים להיכנס לשטח בטחוני מיוחד וליידות אבנים על מפגינים פלסטינים ופינו דווקא את המפגינים

בצהרי יום שבת ה-29.10.11 הפגינו תושבים מבית אומר במחאה על גזל אדמותיהם לטובת ההתנחלות כרמי צור ומניעת הגישה אליהן. ההפגנה נערכה בסמוך לגדר השב"ם המקיף את כרמי צור. שב"ם הוא שטח בטחוני מיוחד, שאינו חלק מההתנחלות. במקרה של כרמי צור, השב"ם מורכב בעיקר מאדמות בבעלות פרטית של תושבי בית אומר וחלחול. מדובר בשטחים שנתפסו לכאורה לשם יצירת אזור חיץ להגנה על מתנחלים מפני תקיפות פלסטינים. בפועל, מתנחלים נכנסים בחופשיות לאזורים אלה בעוד בעלי הקרקע הפלסטינים נדרשים לאישורים מיוחדים, הניתנים במשורה, על מנת להיכנס אליהם.

במהלך ההפגנה נכנסו מתנחלים לשב"ם ויידו מתוכו אבנים על המפגינים. אחד הצלמים הפלסטינים שנכח במקום נפגע מאבן בראשו. מתיעוד האירוע בווידיאו עולה כי בשב"ם נכחו אנשים חמושים בלבוש אזרחי – ככל הנראה אנשי ביטחון של ההתנחלות - שלא התערבו בנעשה. חיילים, שנכחו משני צדי הגדר, לא עשו ניסיון אמיתי להפסיק את האלימות מצד המתנחלים או להרחיקם מהשב"ם. תחת זאת הרחיקו החיילים, באמצעות רימוני גז והלם, את המפגינים הפלסטינים מהמקום. ככל הידוע לבצלם לא נעצר איש בעקבות האירוע.

הצלם שנפצע באירוע מסר לבצלם כי הגיע למשטרת קריית ארבע כדי להגיש תלונה, אך לא הורשה להיכנס, ולאחר שהמתין כשעה וחצי מחוץ לתחנה הודיעו לו השוטרים כי הם עסוקים ולא יוכלו לקבל את תלונתו.

בצלם פנה למשטרה ודרש כי יידוי האבנים מצד המתנחלים ייחקר. בצלם פנה גם לפרקליטות הצבאית בדרישה לחקור את התנהלות החיילים באירוע. כמו כן מחה בצלם בפני הצבא על כך שהן החיילים והן אנשי הביטחון של ההתנחלות אפשרו למתנחלים לשהות בשב"ם ולתקוף מתוכו מפגינים פלסטינים, ודרש ממפקד החטיבה שהחיילים שנכחו במקום יעידו על האירוע במשטרה.

סרטונים אחרונים