דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

המשטרה סגרה את תיק תקיפת המתנחלים בח'רבת סוסיא

בימים האחרונים סגרה משטרת חברון את תיק החקירה בעניין תקיפת משפחת הרועים בסמוך להתנחלות סוסיא בחודש יוני 2008. סיבת הסגירה היא "עבריין לא נודע".

תיאור האירוע:

ב-8.6.08 יצא עימראן א-נוואג'עה (32) עם שניים מילדיו לרעות את עדרו מדרום להתנחלות, באדמות השייכות לתושב הכפר סמוע הקרוב. על אף שהאדמות הינן שטח צבאי סגור לישראלים, הגיעו למקום שני מתנחלים בטרקטור וניסו לגרש את הרועים. משסירב א-נוואג'עה לדרישתם ואף ציין כי בית המשפט מתיר את שהותו על האדמות, איימו עליו השניים ואז החלו נוסעים לכיוון ההתנחלות. א-נוואג'עה, שחשש מהתקפה, שלח את אחד מבניו להזעיק את בני המשפחה. מונא א-נוואג'עה (25) שהגיעה למקום יחד עם ח'ליל (61), תמאם (60) ורביחה (29) א-נוואג'עה, הספיקה לתעד במצלמת בצלם את המתנחלים נוסעים מהמקום:

כעשר דקות מאוחר יותר, קלטה עדשתה של מונא, שעמדה במרחק ניכר ממקום ההתרחשות, ארבעה מתנחלים צועדים לעבר בני המשפחה, כשבידיהם אלות ופניהם רעולות. בסרטון נראים תמאם (בחולצה חומה, מימין), ח'ליל (בחולצה לבנה) ועימראן (בחולצה אדומה וכובע). המתנחלים תקפו את עימראן א-נוואג'עה והחלו להכות אותו באלותיהם:

בנקודה זו שמטה מונא את המצלמה ורצה להזעיק עזרה. המתנחלים הכו את ח'ליל, תמאם ועימראן נוואג'עה עד זוב דם ואז עזבו את המקום. לאחר כחצי שעה הצליחו בניו של עימראן לעצור ג'יפ צבאי על הכביש הראשי, כמה מאות מטרים ממקום התקיפה, וביקשו מהחיילים שנסעו בו להזעיק עזרה. לאחר חצי שעה נוספת, במהלכה לא הגישו החיילים לפצועים כל עזרה ראשונה, הגיעו למקום אמבולנס צבאי וניידת משטרה. תמאם א-נוואג'עה הועברה לבי"ח סורוקה בבאר שבע, ואחד מבני המשפחה תיעד את שאר הפצועים ממתינים להגעת אמבולנס של הסהר האדום. בסרטון נראית מונא יושבת עם ח'ליל ועימראן הפצועים:

במהלך ההמתנה, גבה שוטר את עדויותיהם של מונא וח'ליל א-נוואג'עה ואף לקח את קלטת הווידאו שתיעדה את האירוע. תמאם א-נוואג'עה שוחררה מבית החולים ארבעה ימים לאחר האירוע. בעדות מצולמת שמסרה לבצלם עם שחרורה, תיארה את האירוע: