דילוג לתוכן העיקרי

וידיאו: שוטר סוטר לעציר בתחנת משטרת חברון, 21.7.2013

עדכון: ב-15.8.13 הודיעה מח"ש לבצלם כי לאחר בחינת המקרה הוחלט כי נסיבות העניין אינן מצדיקות פתיחה בחקירה פלילית. בהודעה הודגש כי אף אם תוכח ההתנהגות המיוחסת לנילון (שוטר המג"ב) וגם אם היית...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

וידיאו: שוטר סוטר לעציר בתחנת משטרת חברון, 21.7.2013

עדכון: ב-15.8.13 הודיעה מח"ש לבצלם כי לאחר בחינת המקרה הוחלט כי נסיבות העניין אינן מצדיקות פתיחה בחקירה פלילית. בהודעה הודגש כי אף אם תוכח ההתנהגות המיוחסת לנילון (שוטר המג"ב) וגם אם הייתה פסולה בנסיבות העניין, אינה חוצה את הרף המצדיק נקיטה בהליכים פליליים. בעקבות ההודעה פנה בצלם למח"ש, לאחר שהובהר כי ההחלטה התקבלה תוך זמן קצר, מבלי שאותרו העצור והשוטר המכה. בצלם דרש כי מח"ש תשקול מחדש את החלטתה לאחר שימוצה המאמץ לאתר את המעורבים. בנובמבר 2013 הודיעה מח"ש לבצלם, כי בחנה את ההחלטה בשנית והחליטה להשאירה על כנה.

ביום ראשון, ה-21.7.13, בסביבות חצות, דווחו נערים פלסטינים אשר שהו אותו הזמן בסמוך לתחנת המשטרה הקרובה למערת המכפלה לראאיד אבו ארמילה, מתנדב בפרויקט "חמושים במצלמות" של בצלם, כי ראו שוטרים מגיעים עם רכב משטרתי לתחנה, מורידים ממנו עצור שנראה כקטין ונכנסים עמו לתחנה. אבו ארמילה, אשר ביתו צופה לתחנה, החל לתעד את המתרחש במצלמתו.

כשעה לאחר שהשוטרים הגיעו עם העצור לתחנה, כמה דקות לפני השעה 1:00 (ה-22.7.13), הם יצאו עמו מחוץ לה. אבו ארמילה צילם את אחד השוטרים מוציא את העצור מתחנת המשטרה כשהוא יחף. השוטר הוביל את העצור לכלי-רכב משטרתי שחנה מחוץ לתחנה, תוך שהוא מכה אותו מספר פעמים בעורפו (בוידאו: דקה 00:17 ודקה 00:24). זמן קצר לאחר שהעצור הוכנס לרכב המשטרה, כלי-הרכב, ובו העצור ושלושה שוטרים, עזב את המקום.

לאחר האירוע, השקיעו תחקירני בצלם בחברון מאמצים בניסיון לברר את זהותו של העצור, במטרה לאסוף מידע נוסף על האירוע. התחקירנים יצרו קשר עם הגורמים המטפלים בעצורים הפלסטינים – המת"ק הפלסטיני, DCI וארגון נאדי אל-אסיר – על מנת לברר את פרטיהם של עצורים מאותו היום, אולם השמות שאותרו לא תאמו לזהותו האפשרית של העצור. כמו כן, פנו התחקירנים למשפחות רבות המתגוררות בסמוך למערת המכפלה והציגו את תיעוד האירוע בניסיון לברר את זהות העצור. עד היום, ה-31.7.13 לא הצליח בצלם לברר את זהותו של העצור.

בשל העובדה שאי אפשר היה לבקש את אישורו של המצולם לפרסום תמונתו, פניו טושטשו.

סרטונים אחרונים