דילוג לתוכן העיקרי

בג"ץ ידון מחר בעתירה נגד מדיניות פיצול המשפחות בשטחים

ביום שני, 24 בספטמבר, ידון בג"ץ בארבע עתירות שהגיש המוקד להגנת הפרט בשמן של משפחות פלסטיניות מהגדה המערבית נגד הפרת זכותן לחיי משפחה. 43 עתירות נוספות שהגיש המוקד יוכרעו בהתבסס על תוצאות...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

בג"ץ ידון מחר בעתירה נגד מדיניות פיצול המשפחות בשטחים

ביום שני, 24 בספטמבר, ידון בג"ץ בארבע עתירות שהגיש המוקד להגנת הפרט בשמן של משפחות פלסטיניות מהגדה המערבית נגד הפרת זכותן לחיי משפחה. 43 עתירות נוספות שהגיש המוקד יוכרעו בהתבסס על תוצאות הדיון. כל העתירות הוגשו בשם משפחות בהן אחד מבני הזוג הוא תושב השטחים, ואחד הוא בעל דרכון זר, שמעמדו החוקי בשטחים אינו מוסדר. בשל חשיבותן העקרונית של העתירות, שמונה ארגוני זכויות אדם ישראלים נוספים הצטרפו כעותרים.


עדויות וידאו של נשים יוצאות בריה"מ לשעבר הנשואות לתושבי שטחים

מתחילת האינתיפאדה, מקפיאה ישראל את הליכי הסדרת מעמדן של משפחות פלסטיניות בהן אחד מבני הזוג הוא תושב, ומשנהו תושב זר. בנוסף, הפסיקה ישראל בתואנות שונות גם לתת רשיונות ביקור לשטחים, שאיפשרו במשך השנים למשפחות אלה לחיות יחד בשטחים באורח חוקי. כתוצאה ממדיניות ההקפאה, הועמדו עשרות אלפי בנות זוג זרות של פלסטינים בפני ברירה אכזרית: אם יעזבו את השטחים, לא יוכלו לשוב לבני זוגן וילדיהן; אם יישארו בשטחים, לא יוכלו לראות את הוריהן, אחיהן וקרובי המשפחה החיים בארץ מוצאן. רבות בחרו להישאר בשטחים, ונדונו לחיים של פחד, תחת איום מתמיד של גירוש, אסירות בכפריהן ועריהן.


עדות וידאו של אזרחית ירדן הנשואה לתושב שטחים

סרטונים אחרונים