דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

יש לפנות פצועים הלכודים במתחמים שהצבא הפגיז בדרום העיר עזה

בשעות האחרונות קיבל בצלם דיווח על בני משפחה פלסטינית הלכודים מאז מוצאי שבת בהריסות ביתם, בדרום העיר עזה, יחד עם כשלושים גופות של בני משפחה שנהרגו מירי הצבא. בני המשפחה פנו לצלב האדום, שמסר להם כי אינו יכול לשלוח אמבולנסים למקום, כיוון שהצבא אינו מאפשר לתאם את הגעתם.

לפי דיווחי העדים, 31 מבני משפחת א-סמוני, המתגוררים בשכונת זייתון בדרום עזה, נהרגו בשורת תקריות במוצאי שבת (3 בינואר), מירי של חיילים ומפגז שנחת על הבית. 15 בני משפחה נוספים נמצאים עדיין במתחם המגורים של המשפחה, חמישה מהם פצועים, לא ברור מה מצבם.

ברשותם של בני המשפחה נשאר טלפון סלולארי אחד, אולם קרוב המשפחה עימו עמדו בקשר אמר לבצלם כי הטלפון נלקח מהם על ידי חיילים היום אחרי הצהריים, במהלך שיחה איתו.

13 בני משפחת א-דאיה, אף הם משכונת א-זייתון, נהרגו היום בשעה שהבניין ששהו בו התמוטט כתוצאה מהפצצה אווירית. שמונה בני משפחה אחרים עדיין נעדרים ויש חשד שהם קבורים תחת ההריסות. />

בצלם העביר את כל המידע שברשותו אודות האירועים לצלב האדום וכן לצבא.

בצלם תובע מן הצבא לאפשר באופן מיידי לאמבולנסים להגיע לאיזור כדי לפנות את הפצועים וההרוגים, ולאפשר לבני משפחת א-סמוני החיים לעזוב את המתחם. בהמשך מפורטים שמות ההרוגים משתי המשפחות./>