דילוג לתוכן העיקרי

שגרת כיבוש בחברון: שני קטינים נעצרו בגלל אולר שנשא אחד מהם. הוא הוחזק ארבעה ימים במעצר, 22 בנובמבר 2020

ביום ראשון, 22.11.20, בסביבות השעה 18:00, היו מ.ק., בן 16, וא.ר., בן 17, בדרכם הביתה לאחר ביקור אצל חבר בעיר העתיקה שבמרכז חברון. השניים התכוונו לעבור במחסום "בית המרקחת" אך כשהתקרבו למקו...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

שגרת כיבוש בחברון: שני קטינים נעצרו בגלל אולר שנשא אחד מהם. הוא הוחזק ארבעה ימים במעצר, 22 בנובמבר 2020

ביום ראשון, 22.11.20, בסביבות השעה 18:00, היו מ.ק., בן 16, וא.ר., בן 17, בדרכם הביתה לאחר ביקור אצל חבר בעיר העתיקה שבמרכז חברון. השניים התכוונו לעבור במחסום "בית המרקחת" אך כשהתקרבו למקום ראו כי משתרך בו תור ארוך וכי השוטרים עורכים בידוק קפדני. ק., שברשותו היה אולר, העדיף להימנע מהבידוק והשניים המשיכו בדרכם ועברו בפרצה בגדר כדי להגיע לבתיהם שבצדה השני של השכונה.

כשעברו על-פני מחסום נוסף מתוך 21 המחסומים שהקים הצבא בלב חברון, "מחסום מאפיה", הורו להם שני שוטרים שאיישו אותו לגשת אליהם. הנערים צייתו ואז הורו להם השוטרים להרים את חולצותיהם והאולר, שק. תחב למכנסיו, נפל לתוכם. ק., שפחד שהשוטרים יירו בו, הוציא את האולר והשליך אותו לעבר שולחן המוצב במחסום. האולר נפל ארצה וברגע זה הורו השוטרים לשניים להשתטח על הקרקע וכיוונו לעברם את נשקם. השוטרים הורו לנערים לפשוט את בגדיהם העליונים.

בינתיים הגיעו למחסום שוטרים נוספים שאזקו את ידיהם של השניים, ולקחו אותם לתחנת המשטרה בקרית ארבע. שם, לאחר המתנה של כשעה בקור בחצר, אחד מהם עם גופיה בלבד, הם הוכנסו לחקירה בה הואשמו בניסיון לביצוע פיגוע.

ר. שוחרר עוד באותו יום לביתו לאחר שאביו שילם ערבות בסך 1,000 ש"ח. ק. הואשם בהחזקת סכין ובכוונה לתקוף חיילים והועבר לבית המעצר במגרש הרוסים בירושלים.

ביום שלישי, 24.11.20, הוגש נגד ק. כתב אישום באשמת "החזקת סכין מחוץ לתחומי ביתו". בדיון שהתקיים באותו היום בבית המשפט הצבאי, בו השתתף קפישה באופן מקוון, ביקש התובע הצבאי להאריך את מעצרו. השופט דחה את בקשתו והורה על שחרורו בערבות שהפכה לאחר מכן לקנס בסך 1,500 ש"ח שאביו שילם. ביום חמישי, 26.11.20, שוחרר ק. לאחר מעצר של ארבעה ימים. ב-30.11.20 הוא נידון לשישה חודשי מאסר על תנאי לשלוש שנים.

סרטונים אחרונים