דילוג לתוכן העיקרי

מתנחלים פלשו לשכונה בליווי שני חיילים, יידו אבנים על בתים, ירו אש חיה ותקפו תושב השכונה בחצרו בגז פלפל ובאבן גדולה, ואדי אל-חסין, מרכז העיר חברון

ביום 21.5.21, בסביבות השעה 20:30, פלשו כ-20 מתנחלים, חלקם חמושים, לשכונת ואדי אל-חסין שבמרכז העיר חברון כשהם מאובטחים על-ידי שני חיילים. המתנחלים הסתובבו בין בתי התושבים וחלקם ירו אש חיה....
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

מתנחלים פלשו לשכונה בליווי שני חיילים, יידו אבנים על בתים, ירו אש חיה ותקפו תושב השכונה בחצרו בגז פלפל ובאבן גדולה, ואדי אל-חסין, מרכז העיר חברון

ביום 21.5.21, בסביבות השעה 20:30, פלשו כ-20 מתנחלים, חלקם חמושים, לשכונת ואדי אל-חסין שבמרכז העיר חברון כשהם מאובטחים על-ידי שני חיילים. המתנחלים הסתובבו בין בתי התושבים וחלקם ירו אש חיה. גדר המקיפה את השכונה חוצצת בינה לבין ההתנחלות קריית ארבע. אין זו הפעם הראשונה שמתנחלים תוקפים את בתי השכונה. בצלם פרסם תיעוד של תקיפה קודמת שהתרחשה בחודש יוני 2020.

המתנחלים נכנסו לאחד מבתי משפחת אבו סעיפאן המורחבת, ואחד המתנחלים ריסס גז פלפל בפניו של הישאם אבו סעיפאן, בן 52 ואב לשישה. מתנחל אחר השליך אבן שפגעה בחזהו של אבו סעיפאן.

למחרת, שוב נכנסו שני מתנחלים חמושים לשכונה, עוררו בהלה ועזבו את המקום. הישאם אבו סעיפאן,הגיע לתחנת המשטרה בקרית ארבע והגיש תלונה על תקיפתו ב-23.5.21.

בעדות שמסר לתחקירנית בצלם מנאל אל-ג'עברי סיפר הישאם אבו סעיפאן:

אנחנו גרים עם שלושה מהילדים שלנו, ולידנו גרים האחים שלי ואמא שלי. הבתים שלנו צמודים לגדר שמעברה השני נמצאת ההתנחלות קריית ארבע. המתנחלים מתקיפים אותנו כל הזמן, במיוחד בימי שישי ושבת. התקיפה האחרונה הייתה ביום שישי, 21.5.21, בסביבות השעה 20:30. ישבתי עם אשתי והילדים שלנו ושמענו ירי. אשתי רצה מיד לחלון ואמרה שמתנחלים תוקפים באבנים בתים בשכונה. הלכנו מיד לבית של אמא שלי כדי לוודא שהיא בסדר, ורק אני והבן שלי ג'מיל, בן 27, חזרנו לדירה שלנו ויצאנו למרפסת. ראינו בערך 20 מתנחלים וחלקם מהם ירו לעבר הבתים. התושבים צעקו "אללה אכבר" וחלק מצעירי השכונה יידו אבנים לעבר המתנחלים. פתאום ראיתי שהמתנחלים נכנסים לחצר הבית שלנו, יחד עם שני חיילים. יצאנו החוצה ובקשתי מהם לצאת. אמרתי להם שיש לנו מצלמות אבטחה. אחד המתנחלים בעט לי ברגל ואני דחפתי אותו ואז הוא ריסס לי גז פלפל בפנים ומתנחל אחר זרק עליי אבן גדולה שפגעה לי בחזה והכאיבה לי מאוד.

שרף לי בפנים והתקשיתי לנשום. נפלתי על הרצפה. ג'מיל עזר לי לקום ושטפתי את הפנים שלי במים אבל הצריבה והקושי לנשום נמשכו. גם החזה כאב לי מאוד עדיין.

ג'מאל אבו סעיפאן, בן 50, אחיו של הישאם הגר בצמוד אליו, תיאר גם הוא את מה שאירע באותה לילה:

יצאתי לחצר וראיתי הרבה מתנחלים, חלקם חמושים, תוקפים את הבית של אחי הישאם. היו איתם שני חיילים. המתנחלים ירו אש חיה לעבר הבתים- והתושבים קראו "אללה אכבר" וחלק מהם זרקו אבנים לעבר המתנחלים כדי להרחיק אותם מהבתים.

הגיעו עוד חיילים נוספים ופינו את המתנחלים מהבית. ניגשתי לבית של הישאם ומצאתי אותו שוכב על הקרקע וצועק מכאבים. הבן שלו ג'מיל עזר לו לקום ולשטוף את הפנים. הגיעו שמונה חיילים, ואחד מהם המליץ להישאם לשטוף את הפנים עם חלב. אחר כך הגיע קצין של המנהל האזרחי וסיפרנו לו מה קרה. הוא הבטיח שיטפל בעניין ושימנעו מהם לעשות את זה שוב.

החיילים עזבו אבל המתנחלים המשיכו ליידות אבנים על הבתים שלנו מעבר לגדר עד לשעה 22:00 בערך.

מיקום

סרטונים אחרונים