דילוג לתוכן העיקרי

מתנחלים מציתים שדות של פלסטינים בבורין ובעסירה אל-קיבלייה בגיבוי הצבא

ביום שישי, 17.5.19, הציתו מתנחלים שדות לא מעובדים בבורין ובעסירה אל-קיבילייה. בשני המקומות מתנחלים יידו אבנים לעבר תושבי הכפרים, ובעסירה אל-קיבילייה, שם השטח מפוקח על-ידי מגדלי שמירה צבאי...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

מתנחלים מציתים שדות של פלסטינים בבורין ובעסירה אל-קיבלייה בגיבוי הצבא

ביום שישי, 17.5.19, הציתו מתנחלים שדות לא מעובדים בבורין ובעסירה אל-קיבילייה. בשני המקומות מתנחלים יידו אבנים לעבר תושבי הכפרים, ובעסירה אל-קיבילייה, שם השטח מפוקח על-ידי מגדלי שמירה צבאיים, מתנחל אף ירה באוויר. חיילים שעמדו לידם לא עצרו אותם, ומנעו מהפלסטינים להתקרב לאדמותיהם הבוערות.

השדות שהוצתו בבורין נמצאים במרחק של כ-400 מטר מבתי הכפר וכקילומטר מנקודת ההתנחלות גבעת רונן. הצבא אוסר כניסת פלסטינים לשטחים אלה מלבד ימים קצובים פעמיים בשנה, וגם אז, רק אם מתאפשר תיאום עם המת"ק הישראלי.

בשלב מסוים כיבו המתנחלים את האש, ככל הנראה מחשש שתתפשט לכיוון ההתנחלות. כצפוי, איש מהמתנחלים המציתים לא נחקר ולא נעצר, וכמו תמיד הם זוכים לחסינות כמעט מוחלטת. הצבא אף האשים את הפלסטינים בהצתת שריפות באזור עסירה אל-קיבלייה. גיבוי מלא זה מצד רשויות המדינה תואם את מדיניותה ארוכת השנים של ישראל בגדה, שמעשי אלימות אלה משרתים אותה ומסייעים לה להשיג את מטרותיה.

 

מיקום

סרטונים אחרונים