דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

מדיניות הפרטיות של בצלם

עודכן לאחרונה ביום 31.5.18, V1.00
כל שינוי במדיניות יעודכן בסוף המסמך.

 

הסבר זה על מדיניות הפרטיות של בצלם נועד להבהיר כיצד נאסף מידע אישי על הגולשים באתר הארגון, מאילו מקורות הוא נאסף, איזה שימוש נעשה בו, עם אילו גורמים אנחנו חולקים אותו, כיצד המידע מאובטח וכיצד באפשרותך לממש את זכויותיך המשפטיות הנובעות מהסכמתך לשימוש או לבטל את השימוש שלנו במידע על אודותיך, לשנות אותו או למחוק אותו.

ההסבר לא נועד לבלבל אותך. השתדלנו לנסח את המסמך בשפה בהירה ומונגשת ככל הניתן על מנת לאפשר לך לשקול את מתן הסכמתך לשימוש של בצלם במידע האישי שלך.

לידיעתך, לא חלה עליך כל חובה משפטית לספק לנו מידע אישי, והסכמתך היא הבסיס הבלעדי לשימושנו במידע זה.

ארגון בצלם הוא עמותה ישראלית. בישראל חלה פיסקת הלימות הדינים של האיחוד האירופי. כלומר, נציבות האיחוד האירופי מצאה שרמת ההגנה על המידע האישי בישראל תואמת את תקנות האיחוד. אנו פועלים בהתאם לחוק הישראלי ומטרתנו להגן על הזכויות והחירויות הבסיסיות שלך ברמה הניתנת לכל אזרח בעולם.

כיצד נאסף המידע?

אנו אוספים מידע אישי בשתי דרכים:

  • מידע שנמסר על-ידי הגולשים בעת הרשמה לרשימת תפוצה, מתן תרומה לארגון או השתתפות בקמפיין או אירוע שלנו.
  • מידע שנמסר על-ידי הגולשים באמצעות יצירת קשר דרך האתר, שליחת מייל לבצלם או גלישה באתר.

איזה מידע נאסף?

מרבית המידע שאנו אוספים נועד לשפר את פעילות הארגון ולאפשר תקשורת עם תומכינו. מידע זה כולל: א) נתונים דמוגרפיים, שם פרטי ושם משפחה, כתובת מייל וכתובת דואר; ב) מידע על תרומות; ג) מידע על השתתפות בפעילויות שלנו; ד) מידע על השימוש שלך באתר בצלם. בנוסף, אנו אוספים תכנים המועברים בתכתובת בין בצלם לבין תורמים, תומכים ואנשי מקצוע הבאים במגע עם הארגון.

איזה שימוש נעשה במידע?

אנו אוספים ומעבדים את המידע האישי שלך בעיקר לצורך שיפור הפעילות שלנו: ראשית, לשליחת עדכונים בדואר אלקטרוני, יצירת קשר טלפוני, גיוס תרומות ושליחת קבלות עבור תרומות; שנית, ליצירת פילוח סטטיסטי אנונימי המאפשר השוואה בין קבוצות גולשים (לדוגמה, לפי גיל או מקום מגורים) ושיפור האתר בהתאם.

אנו לא חולקים את המידע שלך עם חברת פייסבוק, אולם אם נרשמת לאחד הקמפיינים שלנו באמצעות פייסבוק, החברה עשויה להשתמש במידע זה בהתאם למדיניות הפרטיות שלה, כולל הצעת תוכן מפולח אישית. אין לנו שליטה על הפעולות או על המדיניות של חברת פייסבוק.

למי יש גישה למידע שלך?

אנו עושים כל מאמץ לאבטח את המידע שלך, כולל מתן גישה לצוות שלנו על בסיס צורך בלבד. בצלם גם מעסיק כמה ספקי שירותי. על צוות הארגון והספקים חלים הסכמי סודיות מחמירים. גם חברי עמותת "בצלם ארה"ב" מקבלים גישה למידע, לאותן מטרות, וגם זאת תחת חובת  סודיות. בצלם מסתייע גם בכמה גורמי צד ג' לעיבוד המידע האישי במאגר הנתונים שלנו. גורמים אלה הם:

  • SalesForce – משמש לניהול רשימת אנשי הקשר, כולל תרומות שהתקבלו, ניוזלטרים, קמפיינים ואירועים.
  • MailChimp – משמש לשליחת הודעות דוא"ל.
  • PayPal – משמש לקבלת תרומות.
  • פייסבוק – משמש לעדכון וניהול קשר עם תומכים.
  • ActionSprout – משמש לקידום קמפיינים.

גם באתר נעשה שימוש בשירותי צד ג' האוספים מידע על גולשים וחולקים אותו איתנו. שירותים אלה הם: Facebook, Google Analytics, Mapbox, Typekit, Unpkg, Webflow. יש לקרוא את מדיניות הפרטיות של כל שירות על מנת לבטל הסכמה לביצוע פילוח התנהגותי על ידו.

אנו נענים לדרישות משפטיות. משמעות הדבר היא שאם נקבל צו משפטי מוסמך מאת גורם אכיפה, בית משפט או כל רשות מוסמכת אחרת המורה על מסירת מידע אישי שלך, ניענה לדרישה. מאידך איננו משתפים פעולה עם מעקב קולקטיבי אחר משתמשי הקצה שלנו, ונערער על כל דרישה כזו בפני בית המשפט עד למיצוי כל אפשרות להתנגד.

כיצד מאובטח המידע?

המידע מאובטח על-ידי אחסון בשרתים ברמה תעשייתית. השרתים נבדקים בקביעות לאיתור חולשות ידועות ובאגים ומערכות ההפעלה מעודכנות באופן קבוע. כל גישה לשרתים שלנו מתועדת, במקרים מסוימים גם באמצעות אימות דו-שלבי (2FA).

כיצד נוכל ליצור עמך קשר?

אנו משתמשים בפרטי הקשר שלך על מנת ליצור קשר מדי פעם באמצעות שליחת ניוזלטרים, בקשות לתרומה ועדכונים על עבודתנו. ניצור עמך קשר במידה ותתגלה פרצת אבטחה, וייתכן שגם נשלח לך התראות דחיפה (push) או הודעות טקסט. באפשרותך לבטל קבלת כל סוג התראה.

כיצד באפשרותך לראות, לשנות או למחוק את המידע שלך?

ניתן לקבל עותק של המידע האישי שלך על-ידי שליחת בקשה לכתובת: mail@btselem.org. אנו נאמת את הבקשה ונשלח לך את הנתונים. אם תיווכח/י באי-דיוקים, אנא עדכן/י אותנו על מנת שנוכל לתקן את המידע שבידינו. באפשרותך גם לבקש, לאחר המעבר על המידע, שנסיר את נתונים שלך מהמאגר שלנו. במקרה כזה נשמור רק את המידע המינימאלי הנדרש על פי חוק ונסיר כל מידע נוסף.

האם ניתן לבטל את השימוש במידע שלך?

כן. ניתן לפנות אלינו בכתובת mail@btselem.org ולבקש שנפסיק להשתמש במידע האישי שלך. במקרה כזה, לא נוכל להמשיך לשלוח לך עדכונים או מידע אחר.

ייתכן שנבחר להסיר את כל הנתונים האישיים שלך מהמאגר שלנו במקום להפסיק לעשות בו שימוש, בשל העלויות הנלוות. במקרה כזה, נוכל לשלוח לך עותק של הנתונים.

ילדים וקטינים

פעילויות הארגון, ובכללן האתר, מיועדים למבוגרים. אנו לא פונים לילדים או לקטינים. אם את/ה מעל גיל 14 ומתחת לגיל 18, עליך לעדכן אותנו במייל ולשלוח לנו אישור הורים לשימוש במידע שלך ושמירתו.

עוגיות (cookies)

באתר שלנו נעשה שימוש בעוגיות צד א' וצד ג'. עוגיה היא קובץ קטן המועבר לסביבת הדפדפן שלך, אשר מאפשר לנו לזהות אותך כמשתמש ייחודי. הקובץ אינו מכיל מידע אישי והיחידים שיכולים להשתמש בו הם בצלם וספקי צד ג' שלנו (שמספקים עוגיות צד ג').

באפשרותך לבטל לגמרי אגירת עוגיות על המכשיר שלך, או באתר שלנו בלבד, באמצעות שינוי הגדרות הדפדפן שלך. יש לקחת בחשבון שהדבר עלול לפגוע בשימוש בשירותים שלנו.

האם המדיניות הזו יכולה להשתנות?

כן. מדיניות הפרטיות של בצלם עשויה להשתנות מעת לעת. אם וכאשר נעשה זאת, תקבל/י עדכון. כל שינוי יתועד ביומן השינויים (changelog) ולא תהיה לו כל השפעה רטרואקטיבית.