דילוג לתוכן העיקרי

יום האישה 2020: "המטבח של ח'ולוד"

לח'ולוד זקות, בת 31 משכונת א-נסר שבעיר עזה יש ארבעה ילדים: עומר, בן 10; אמיר, בן 8; סילמי, בן 4; וכרים, בן 4 חודשים. בעלה, שאדי, בן 37, למד הנדסת מחשבים, אך הוא עובד כפקיד תמורת משכורת זע...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

יום האישה 2020: "המטבח של ח'ולוד"

לח'ולוד זקות, בת 31 משכונת א-נסר שבעיר עזה יש ארבעה ילדים: עומר, בן 10; אמיר, בן 8; סילמי, בן 4; וכרים, בן 4 חודשים. בעלה, שאדי, בן 37, למד הנדסת מחשבים, אך הוא עובד כפקיד תמורת משכורת זעומה. ח'ולוד מכרה את תכשיטיה כדי לבנות את בית המשפחה.

לאחר שנים של מחסור, החליטה לשנות את מציאות חייה: עטתה סינר והתחילה לבשל. היא מכינה עוגות וממתקים – בסבוסה, עיש א-סראיא, לילות לבנון – וגם מאפים עם תרד ובשר. למרות ניתוקי החשמל התכופים המקשים על הבישול ועל האפייה, והמחסור בגז בישול בעזה, היא הקימה את "המטבח של ח'ולוד לקינוחים ומאפים". את התוצרת שלה היא משווקת דרך הפייסבוק.

ח'ולוד סיפרה על הקשיים שאיתם היא התמודדה, בעדות שמסרה ב-21.1.20 לתחקירנית בצלם, אולפת אל-כורד:

ב-2012 החלו בעיות עם תשלום משכורות לעובדי המגזר הציבורי ובעלי התקשה לפרנס אותנו. באותה שנה עברנו לבית משלנו, ולא הצלחנו לממן את סיום הבנייה ואת ריהוט הבית. המצב הנפשי שלי ושל בעלי היה רע מאוד, וחיכינו בקוצר רוח לסיום משבר תשלום המשכורות. נכנסתי לדיכאון ועברתי תקופה קשה מאוד.

ב-2015 החלטתי שאת המציאות הזו אשנה בכוחות עצמי, ובתור אישה חובבת בישול החלטתי להפוך את התחביב למקור הכנסה. פתחתי עסק ואני עובדת כל יום - ביום ובלילה.

בעלי הוא המשענת העיקרית שלי, ואני רוצה שנחיה בכבוד ושלא נצטרך לפשוט יד. הצלחנו להשלים את בניית הבית, לקנות רהיטים ולהחזיר חובות. החלום שלי הוא שיום אחד המיזם הקטן שלי יגדל ואוכל לפתוח מסעדה משלי.

 

סרטונים אחרונים