דילוג לתוכן העיקרי

מתנגדים להעברה בכפייה

זה לא תיאורטי וזה קורה עכשיו, כל יום, בכל רחבי הגדה המערבית: ישראל מנסה לגרש אלפי פלסטינים הגרים בכמאתיים קהילות פלסטיניות בשטח C שבגדה ומתפרנסות מרעיית צאן ומחקלאות. עשרות מהן נמצאות בסכ...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

מתנגדים להעברה בכפייה

זה לא תיאורטי וזה קורה עכשיו, כל יום, בכל רחבי הגדה המערבית: ישראל מנסה לגרש אלפי פלסטינים הגרים בכמאתיים קהילות פלסטיניות בשטח C שבגדה ומתפרנסות מרעיית צאן ומחקלאות. עשרות מהן נמצאות בסכנת גירוש מיידית, ואחרות סובלות מרמה כזו או אחרת של התעמרות, אלימות ונישול.

גירוש תושבים מוגנים מבתיהם בשטח כבוש הוא פשע, ואין זה משנה כיצד הוא נעשה: בין אם מופעל כוח פיזי ובין אם הרשויות מאלצות את התושבים לעזוב את בתיהם – לכאורה מרצון – באמצעות הפיכת חייהם לבלתי אפשריים. כך או כך, העברה בכפייה היא אסורה ומהווה פשע מלחמה.

זו האסטרטגיה שנוקטת ישראל: היא אוסרת על בניית בתי מגורים או מבני ציבור ומונעת חיבור לתשתיות מים וחשמל וסלילת כבישים. בחלק מהקהילות הרסה ישראל את בתי התושבים ואת התשתיות שהניחו בעצמם – כולל לוחות סולאריים לחשמל, בורות מים ודרכי גישה. בחלקן מקיים הצבא אימונים צבאיים בשטחי המרעה של התושבים ובשטחיהם החקלאיים או אף בין בתי התושבים. זוהי אלימות שלטונית מאורגנת ומתמשכת, שנועדה למזער את הנוכחות הפלסטינית ברחבי הגדה, לרכז אותה – ולנשל את התושבים מאדמתם ומרכושם.

סרטונים אחרונים