דילוג לתוכן העיקרי

מזרח ירושלים: שישה מבטים - ת'אאיר קירש

פלסטיני בן 14 מהרובע המוסלמי בעיר העתיקה רקע ת'אאיר מתעד את חיי משפחתו לאחר שעמותת מתנחלים השתלטה על הבניין שבו גרה המשפחה המורחבת בשכירות מזה כמה דורות. העמותה רכשה אמנם את הבניין מהבע...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

מזרח ירושלים: שישה מבטים - ת'אאיר קירש

פלסטיני בן 14 מהרובע המוסלמי בעיר העתיקה

רקע

ת'אאיר מתעד את חיי משפחתו לאחר שעמותת מתנחלים השתלטה על הבניין שבו גרה המשפחה המורחבת בשכירות מזה כמה דורות. העמותה רכשה אמנם את הבניין מהבעלים הפלסטינים לפני כעשרים שנה, אולם בית המשפט עדיין דן בזכותם של בני המשפחה המורחבת להישאר בו כדיירים מוגנים. ביולי 2010, בטרם הכריע בית המשפט בשאלה זו, השתלטו מתנחלים מטעם העמותה על כל הדירות מלבד דירתו של מאזן.

ת'אאיר קירש ואביו

מובלעות מתנחלים

מובלעות ההתנחלות במזרח ירושלים מקיפות את אגן העיר העתיקה מדרום, ממזרח ומצפון, וחלקן חולשות עלדרכים ראשיות המובילות אל העיר העתיקה. כמו כן הוקמו מובלעות התנחלות ברובע המוסלמי וברובע הנוצרי בעיר העתיקה, במטרה להקיף את הר הבית .

קיומן של המובלעות פוגע בזכותם של הפלסטינים תושבי השכונות שבהן הוקמו לחופש תנועה, לפרטיות ולביטחון. כוחות האבטחה של המתנחלים מטילים את אימתם על התושבים ומגבילים את תנועתם בקרבת המובלעות , גם במקרים של ילדים המבקשים לשחק ליד בתיהם. במבנים שבהם מתגוררים מתנחלים לצד פלסטינים מוגבלת תנועת הפלסטינים גם בתוך מבנה המגורים עצמו. בנוסף, המשטרה נוקטת יחס מפלה כלפי התושבים הפלסטינים , ובמקרים של חיכוכים בין האוכלוסיות בוחרת באופן שיטתי להגן רק על זכויות המתנחלים .

סרטונים אחרונים