דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

עדות: סמאהר קדייח, בת 28, תושבת ח'וזאעה, נהרגה בחצר ביתה מהפצצה והותירה אחריה תינוקת בת פחות מחודשיים, 17.11.12

נאג'י קדייח, בן 50

אני נשוי לשתי נשים וגר בבית בשכונת א-רדואן בכפר ח'וזאעה, ממזרח לעיר ח'אן יונס. הבית שלי מורכב משתי דירות, בדירה אחת גרים אשתי הראשונה, אום ג'יהאד והילדים שלנו, ובדירה השנייה גרתי עם אשתי החדשה סמאהר והילדה שלנו מיאר, בת פחות מחודשיים. לשתי הדירות יש גן קטן משותף שבו נטועים עצי זית. בעבר עבדתי כטכנאי חשמל מטעם הרשות הפלסטינית. כיום אני עדיין מקבל משכורת מהרשות אבל אין לי עבודה. אני מבלה את רוב הזמן בבית, עם שתי המשפחות שלי ודואג לענייני המשפחה. הקשר בין שתי הנשים והילדים טוב מאוד.

הדירה שלי ושל סמאהר מקורה באסבסט ופח, והדירה השנייה בנויה מבטון ויש לה מטבח מקורה בפח. בגלל המצב הכלכלי הקשה, לא יכולתי לבנות הכל מבטון.

ביום שבת ה-17.11.12, בסביבות העשה 21:00, הייתי בדירה עם סמאהר. שמעתי הפצצות ובגלל שגג הדירה עשוי מאסבסט הצעתי לסמאהר שנלך לישון בדירה השנייה. לקחתי את מיאר והעברתי אותה לדירה השנייה, וביקשתי מסמאהר שתיקח איתה שמיכה. שמתי את מיאר יחד אם האחים שלה בדירה השנייה, וחזרתי לדירה להביא עוד שמיכות. ברגע שנכנסתי לדירה הראשונה, סמאהר עמדה לצאת ממנה. אמרתי לה: "לכי לפני, אני אביא עוד שמיכות". היא יצאה ואני נכנסתי פנימה. אחרי פחות מחצי דקה שמעתי פיצוץ שהרעיד את האיזור. הרגשתי שאני עומד לעוף באוויר, והחלון התנפץ. עברו כמה שניות עד שהצלחתי להבין מה קרה. יצאתי מהדירה בהלם מוחלט. ראיתי שהפיצוץ היה בחצר. התחלתי לקרוא לסמאהר כדי לבדוק שהיא בסדר.

אף אחד לא ענה לי. הרגשתי שקרה לסמאהר משהו רע. התחלתי לצעוק ולקרוא לילדים, שכבר היו בדרך החוצה כדי לבדוק מה קורה. מצאתי את סמאהר בחצר. היא נפגעה בכמה מקומות בגוף. הבגדים שלה היו קרועים ודם נזל מהפה שלה. ניסיתי לדבר איתה, אבל היא כבר מתה. לא יכולתי לעשות כלום. כך סמאהר מתה.

נשארתי עם תינוקת בת פחות מחודשיים, מיאר, שעד היום ינקה ועכשיו אין לה יותר אמא. האובדן של אשתי קשה והצער על מיאר שתגדל בלעדיה קשה עוד יותר.

נאג'י עווד קדייח, בן 50, נשוי לשתי נשים ואב לתשעה, תושב ח'וזאעה, עבד בעבר כטכנאי חשמל מטעם הרשות הפלסטינית. את עדותו גבה עאטף אבו א-רוב ב-19.11.2012 באמצעות הטלפון