דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

עדות: איאד אבו ח'וסה, בן שנה וחצי, נהרג בהפצצה בחצר ביתו באל-בוריג'. שני בני דודיו בני הארבע נפצעו, 18.11.12

סארה אבו ח'וסה, בת 65

אני חיה עם ארבעת הבנים שלי ומשפחותיהם במתחם מגורים שנמצא מזרחית למחנה הפליטים אל-בוריג' ברצועת עזה. הבית שלנו נמצא במזרח מחנה הפליטים אל-בוריג' באזור כמעט ריק. מתחם המגורים מוקף בחומה.

אתמול, 18.11.2012, בסביבות השעה 8:00 בבוקר, שלושה מהנכדים שלי, איאד, בן שנה וחצי, סוהייב בן ארבע וסארה בת ארבע, שיחקו בחצר מול הבית, בתוך מתחם המגורים. פתאום, אני ובני הבית האחרים שמענו פיצוץ חזק מאוד ליד הבית. כולנו רצנו החוצה לראות מה קרה.

הייתי בהלם כשגיליתי שטיל נפל ממש ליד החומה שמסביב לבית והרס אותה. ראיתי את הנכד שלי איאד שוכב על הקרקע, מת. הוא נפגע ישירות מרסיסים של הפגז. הנכד השני שלי, סוהייב, שכב לידו אבל הוא זז. כך גם סארה שכבה על האדמה. הזעקתי מיד אמבולנס. הרמתי את איאד. עמדנו שם וצעקנו לעזרה. האמבולנס הגיע במהירות. הבנים שלי עזרו להכניס את שלושת הילדים הקטנים לאמבולנס, שדהר לבית החולים א-שיפא' בעזה. בבית החולים קבעו את מותו של איאד.

את סוהייב וסארה הכניסו ליחידה לטיפול נמרץ בגלל הפציעות הקשות שלהם. רסיסי הפגז פגעו בראש וברגליים שלהם. עכשיו אני יושבת לידם ואני מקווה שינצלו מזה. אני מאוד עצובה בגלל איאד שאיבדתי. הוא לא אשם במה שקרה לו.

אני לא יודעת למה המטוסים הישראלים כיוונו לבית שלנו. אני לא ראיתי שום דבר חריג בסביבת הבית לפני ההפצצה.

סארה אבו ח'וסה, בת 65, היא תושבת מ.פ. אל-בוריג'. את עדותה גבה מוסא אבו השהש ב-19.11.12 באמצעות הטלפון


על עדויות מבצע "עמוד ענן"

בצלם גובה עדויות מתושבי עזה תוך כדי התנהלות המבצע. בשל הנסיבות, רוב העדויות נגבות טלפונית. בצלם מוודא ככל יכולתו כי המידע הנמסר לו אמין ומדוייק, אולם מטבע הדברים עלולות ליפול טעויות. למרות חשש זה, החליט בצלם לפרסם את המידע, מתוך אמונה שחיוני להביא לידיעת הציבור את המתרחש ברצועה. לאחר המבצע, ישלים בצלם את התחקירים.