דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

מנכ"ל חדש לבצלם: חגי אלעד נכנס השבוע לתפקידו

חגי אלעדחגי אלעד, המנכ"ל הנכנס של בצלם, החל השבוע את עבודתו בארגון. ביומו הראשון בתפקיד סייר אלעד עם המנכ"ל היוצאת, ג'סיקה מונטל, ועם מנהל אגף תחקירי השטח, כרים ג'ובראן, בדרום הר חברון ובמרכז העיר חברון. השניים נפגשו עם תחקירני השטח של הארגון ועם צלמים מתנדבים המשתתפים בפרויקט "חמושים במצלמות" של בצלם בשני האיזורים.

עם כניסתו לתפקיד, אמר אלעד כי "ערב תחילתה של השנה ה-48 לכיבוש, המאבק נגדו קריטי מתמיד – ולבצלם תפקיד אסטרטגי מרכזי בכך. אין לי אשליות לגבי האפשרות לממש זכויות אדם תחת משטר כיבוש ממושך, מדכא ומנשל. כיבוש וזכויות אדם יחדיו הם אוקסימורון. האשליה כאילו אפשרי להמשיך כך הולכת ומתקבעת בזמן שמציאות זו מקבעת את העוול. נולדתי בישראל שנתיים אחרי ראשית הכיבוש. מאז חלפו למעלה מארבעה עשורים. בשנים הקרובות, אני רוצה להקדיש את כל כישוריי למאבק נגד מציאות זו".

אלעד מביא לבצלם ניסיון עשיר במאבקים לקידום זכויות האדם. לאחרונה סיים שש שנים כמנכ"ל האגודה לזכויות האזרח, במהלכן ניצבה האגודה בחזית ההתמודדות עם גל החקיקה האנטי-דמוקרטית וההתקפות על החברה האזרחית בישראל. קודם לכן היה המנכ"ל הראשון של הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות. הוא בעל תואר מוסמך בפיזיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בשנים 1997 עד 2000 היה pre-doctoral fellow במרכז לאסטרופיזיקה של אוניברסיטת הרווארד.

תגיות