דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

בעיניים פקוחות | בלוג הצילום

חמושות במצלמות - סדנת צילום וידיאו לנשים בכפר בורין, 8.1.14

מארס 2014

"חמושים במצלמות" הוא פרויקט וידיאו ייחודי שפותח על ידי בצלם ומופעל על ידו החל משנת 2007. במסגרת הפרויקט מספק בצלם מצלמות וידיאו לפלסטינים החיים באזורים מועדים לעימותים בגדה המערבית (כולל מזרח ירושלים) ומעניק להם הכשרה בצילום.

במהלך השנים נעשה מאמץ מיוחד לאתר מתנדבות לפרויקט. נשים נפגעות באופן שונה מהפרות של זכויות האדם בשטחים: הן אלה שנאלצות לנהל משק בית ללא אספקה שוטפת של מים, הן אלה הנדרשות לטפל בילדים ולדאוג להם למזון במקרה שבית המשפחה נהרס, והן אלה שלרוב נמצאות בבית ומגוננות על הילדים בעת התקפות של מתנחלים. כשאנו מציידים אותן במצלמות ובידע כיצד להפעיל אותן, אנחנו מאפשרים להן לתעד את הפרות זכויות האדם מנקודת מבטן הייחודית, למלא תפקיד משמעותי בקהילה שבה הן חיות ופעמים רבות הדבר מחזק את תחושת הביטחון שלהן.

התמונות שלפניכם צולמו במהלך סדנה שערכנו לצלמות בכפר בורין. את הסדנה העבירו הלן ינובסקי, האחראית לארכיון הווידיאו בבצלם, ואיהאב טרבייה, רכז פרוייקט "חמושים במצלמות".

עטאא נג'אר, סלאם נג'אר ומיעאד נג'אר נפגשות לפני תחילת הסדנה
עטאא נג'אר, סלאם נג'אר ומיעאד נג'אר בוחנות את המצלמות ומשוות צילומים
דיון פתוח על חשיבות המצלמה ככלי תיעודי בבית הספר בכפר בורין דיון פתוח על חשיבות המצלמה ככלי תיעודי בבית הספר בכפר בורין
עובדת השטח של בצלם, סלמא א-דבעי, מדריכה את נאדרה קאדוס, בת 46
ריחאב זיבן, בת 47
עטאא נג'אר, בת 24
כוות'ר זיבן, בת 17, סמירה עומראן, בת 52 וודיאן עומראן, בת 34
ודיאן עומראן
סלאם נג'אר, בת 22
סלאם נג'אר, מראם עוואד, היבה עומראן
מראם עוואד, היבה עומראן, בת 22


בלוג הצילום בעיניים פקוחות של בצלם מופץ תחת רישיון ייחוס 4.0 בין־לאומי של Creative Commons. ניתן לעשות שימוש חופשי בתמונות המופיעות כאן, אך יש לציין את שם הצלם/ת ואת ארגון "בצלם" כיוצרים בכל שימוש פומבי בהן.