דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
נושאים

בעיניים פקוחות | בלוג הצילום

לכבוד יום זכויות האדם הבינלאומי: 12 תמונות מבלוג הצילום שלנו "בעיניים פקוחות" - מבעד לעדשה של זכויות האדם

דצמבר 2014

יום זכויות האדם הבינלאומי שחל היום הוא הזדמנות לסקור את השנה שחלפה באמצעות בלוג הצילום שהשקנו ממש לפני שנה. לאורך השנה אנחנו מפרסמים תחקירים, עדכונים, סרטוני וידיאו ודו"חות מעמיקים על היבטים שונים של זכויות האדם בשטחים. בלוג הצילום מאפשר לנו הצצה קצת אחרת לחיים בגדה המערבית ובעזה. התמונות שבחרנו מתוך התצלומים הרבים שהועלו במהלך השנה חושפות את השנה החולפת כפי שהשתקפה בבלוג הצילום.

ינואר: חמושות במצלמות - סדנת צילום וידיאו לנשים בכפר בורין, 8.1.14. סלאם נג'אר, מראם עוואד והיבה עומראן בוחנות את המצלמות ומסתכלות על צילומים
ינואר: עיר רפאים - סיור במרכז חברון. שורת חנויות של סוחרים פלסטינים שהצבא סגר לפני כעשור ברחוב א-סהלה. צילום: בצלם
פברואר: אבנים וממתקים תחת אש. התקהלות צעירים בסמוך לגדר המערכת בעזה ביום שישי. צילום: מוחמד סבאח, בצלם.
מארס: מחסום קלנדיה לפנות בוקר. תושבי שכונות שנותרו מעבר לגדר ירושלים בדרכם לעבודה בעיר. צילום: עאמר עארורי, בצלם.
מאי: הצבא עורך אימון בתוך שדות התבואה של ג'ינבה בשטח אש 918, תוך הפרת צו של בית המשפט.דרום הר חברון. צילום: נאסר נוואג'עה, בצלם.
יוני: ענישה אסורה של חפים מפשע: בית משפחת עוואוודה בכפר איד'נא, 23.6.14. נערות משקיפות מחלון אחד החדרים הריקים בביתן שפונה לקראת ההריסה. צילום: תחקירני בצלם בחברון.
יולי: חיים בצל הסירנות בישראל ביתה של מרינה רחמילוב, בת 86, בבאר שבע, שנפגע מרקטה. צילום: דודו גרינשפן, באר שבע
יולי: בית חאנון, צפון רצועת עזה, בזמן הפוגה: ״ראיתי אנשים מנסים לקחת מעט רכוש ובורחים מהמקום מהר ככל האפשר, בעקבות הירי הארטילרי, הפחד מהפלישה הקרקעית והפגיעה בבית הספר ובבית החולים." צילום: מוחמד סבאח, בצלם.
אוגוסט: עיי חורבות בבית חאנון, צפון הרצועה - בית חאנון, שבה נהרסו אזורים שלמים, היא אחד היישובים שנפגעו קשה במיוחד במהלך "מבצע צוק איתן". צילום: מוחמד סבאח, בצלם.
אוקטובר: בורקה - כפר קטן וציורי, מוקף שדות, הסובל מהגבלות תנועה קשות המבודדות אותו מסביבתו. הדרך הישירה מבורקה לרמאללה חסומה על-ידי כוחות הביטחון. גם הדרך החלופית, כביש 60, חסומה על אף שהכביש נסללה על אדמות תושבי הכפר.
נובמבר: גנים לאומיים במזרח ירושלים ככלי פוליטי להגבלת פיתוח שכונות פלסטיניות. ואדי אל-בוסתאן בשכונת סילוואן, שבו מתכננת העירייה להקים את "גן לאומי גן המלך", ולהרוס לשם כך יותר מעשרים בתים מאוכלסים. צילום: קרן מנור, אקטיבסטילס.
דצמבר: ילדים ליד מחסום באב א-זאוויה בחברון. המחסום הוצת בנובמבר ומאז אוסר הצבא על מעבר פלסטינים במקום ומוסיף עוד נדבך להגבלות החמורות המוטלות על הפלסטינים תושבי מרכז חברון. צילום: מנאל אל-ג'עברי, בצלם.


בלוג הצילום בעיניים פקוחות של בצלם מופץ תחת רישיון ייחוס 4.0 בין־לאומי של Creative Commons. ניתן לעשות שימוש חופשי בתמונות המופיעות כאן, אך יש לציין את שם הצלם/ת ואת ארגון "בצלם" כיוצרים בכל שימוש פומבי בהן.