דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

עדות: אזרחים נפצעו מפגיעת רקטה סמוך לאופקים, 18.11.2012

ביום ראשון, ה-18.11.2012, שבה ג'ודי רונן, תושבת שדה ניצן בת 58, מיילדת במקצועה, מעבודתה בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. כאשר עברה בכביש סמוך לעיר אופקים, רקטה שנורתה מרצועת עזה התפוצצה סמוך לרכב בו נסעה. באתר "מגן דוד אדום" נמסר כי מפגיעת הרקטה נפצעו ארבעה אנשים, אחד מהם באורח קשה, השני באורח בינוני ושניים נוספים באורח קל. כך תארה רונן לבצלם את שארע:

ג'ודי רונן

הייתי בדרך מהעבודה מבית החולים "סורוקה". איתי במכונית היו עוד שתי נשים תושבות האזור. בדיוק כשהגענו לרמזור ליד לאופקים, שמענו אזעקת "צבע אדום". עברנו את הצומת והתקדמנו בערך עשרה מטרים עד לתחנת אוטובוס ועצרנו את הרכב. יצאנו ממנו ונשכבנו על האדמה. שמעתי פיצוץ גדול ואחריו פיצוץ נוסף. ראינו שברמזור מאחורינו, איפה שעמדנו רק מספר רגעים קודם, נפגעה מכונית ויש פצוע. ניגשנו אל המכונית עם הפצוע. אני אחות ואיתי במכונית הייתה רופאה. תוך זמן קצר הגיעו חיילים והם טיפלו בפצוע. אני לא יודעת אם היו עוד אנשים במכונית שנפגעה

היה קשה לראות מה מצבו של הפצוע באותו הרגע. לא ראיתי באיזה חלק של הגוף הוא נפגע. הוא שכב על הכביש ונראה במצב של הלם, אבל היה בהכרה. תוך זמן קצר הוא פונה באמבולנס לבית החולים.

אני חושבת שהרקטות נפלו בשדה שליד הכביש. השמשה האחורית של הרכב היתה מנופצת אבל לא ראיתי אם הרקטה פגעה ברכב או שהפגיעה הייתה רק מההדף.

כשזה קרה הרגשתי חרדה בגוף בלי יכולת שליטה. כשזה קורה לידך זה שונה מכששומעים שזה קורה במקום אחר. פחד. אני חיה פה בדרום הרבה שנים. שומעים כל הזמן, אבל עד שאתה לא רואה את זה ממש לידך, איך אני אגיד, זה פחות נוגע. תחושה של מזל שלא נפגעתי אבל האדם שעמד איפה שאני עמדתי מספר שניות קודם, כן נפגע.

אחרי שקצת נרגענו המשכנו בנסיעה. אנחנו ממשיכים לנסוע כל יום לבאר שבע לעבודה.


מיקום