דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

אל-עבד א-שאפעי נעצר על מכירת סיגריות ברחוב ונהרג בהפצצת תחנת המשטרה, דצמבר 08

פאיד א-שאפעי, תושב מחנה פליטים א-נוסייראת

ביום שבת (27.12.2008) בסביבות השעה 11:45 נסעתי באוטו ממחנה הפליטים דיר אל-בלח לבית שלי, שבמחנה נוסייראת. בדרך התקשר אלי אחי ואמר לי שאחינו, אל-עבד מוחמד סאלם א-שאפעי, בן 24, נעצר על-ידי המשטרה בגלל שמכר סיגריות ברחוב. אסור למכור סיגריות ברחוב, כי ככה אנשים לא משלמים עליהן מיסים. הוא אמר לי שהשוטרים לקחו אותו לתחנת המשטרה אבו מדין.

החלטתי לנסוע לתחנת המשטרה. התחלתי לנסוע לשם, אבל לפני שהספקתי להגיע מטוסי קרב התחילו להפציץ את עזה.

כשהצלחתי להגיע לתחנת המשטרה ראיתי שהיא הופצצה ונהרסה לגמרי. היו שם רק הריסות ואבנים. אנשים סחבו פצועים והיו שם אמבולנסים. לא מצאתי את אחי. חיפשתי אותו בבתי החולים, אבל לא מצאתי אותו גם שם. לא יכולנו להמשיך בחיפושים בגלל ההפצצות. למחרת חיפשנו אותו בין ההריסות. מצאנו אותו שרוף וכרות ראש. זיהיתי את הגופה שלו לפי הבגדים שהוא לבש. קברנו אותו באותו היום.

בהפצצה נהרגו עוד אנשים שהיו בתחנה ושוטרים. אחי היה נשוי והיו לו ילדים, מוחמד, בן שנתיים וחצי, ומג'ד, בן תשעה חודשים. גם הוא גר במחנה הפלטים נוסייראת.

לבחורים צעירים בעזה אין הרבה אפשרויות לפרנסה. הוא מכר סיגריות כדי להביא אוכל הביתה. לא היה לו שום קשר לארגונים פוליטיים, הוא רק רצה לפרנס את המשפחה שלו.

פאיד מוחמד סאלם א-שאפעי, בן 48, נשוי ואב לשמונה, הוא מובטל ותושב מחנה הפליטים א-נוסייראת שברצועת עזה. את עדותו גבה עבד אל-כרים סעדי בטלפון ב-31.12.08.