לדילוג על הפתיח >>
"שיחקתי ליד הדלת של הבית שלי עם בן דוד שלי, ח. ר., בן 14. בזמן ששיחקנו בגולות הגיעו כעשרה שוטרים לבושים בשחור. כשראיתי אותם נבהלתי והחבאתי את הגולות מתחת לכסא שהיה מתחת לחלון הבית של הדוד שלי, שצמוד לבית שלנו. אחד השוטרים בא לראות מה אני מחביא ודחף אותי בחזה. אני כמעט נפלתי אבל בן הדוד שלי תפס אותי. שוטר נוסף הגיע ותפס לי את הרגל כדי להבהיל אותי. אחד השוטרים שאל אותי של מי הגולות, ואני עניתי לו שהן שלי. הוא המשיך לשאול אותי למה אני זורק עליהם גולות, ומי זה שזורק עליהם גולות. אני ובן הדוד שלי עמדנו שם לבד, עם כל השוטרים מסביבנו, ופחדנו מאוד. אבא שלי הגיע, ניגש לשוטרים והתחיל לדבר איתם. הוא לקח אותי משם אבל השוטרים לקחו איתם את הגולות שלי. אני קניתי אותן בעשרה שקלים מהכסף שלי והם לא החזירו לי אותן."
מתוך עדותו של א.ר., בן 10

להמשך קריאה >>
"כשנכנסנו לתחנת המשטרה, אחד השוטרים ערך עלינו חיפוש בצורה אלימה וקילל אותנו תוך כדי. הוא ביקש מאתנו לפשק רגליים כמו סרגל, ואמר ביטויים גסים מאוד כמו "מניאק", "בן שרמוטה", ו"אני אזיין אותך". לאחר מכן הם העלו אותנו עוד פעם אל הקומה האחרונה לחקירה. אני הייתי השני שחקרו אותו. זה לקח בערך חצי שעה או שעה. לאחר שסיימו הם לקחו טביעות אצבעות וצילמו אותנו. הם ביקשו ממני להודות ואמרו לי שאחר כך הם יחזירו אותי הביתה, ושהחברים שלי העידו נגדי."
מתוך עדותו של ע.ר., בן 13

להמשך קריאה >>
"שוטר בשם פארס העמיד אותנו עם הפנים לקיר ובעט בנו בכוח ברגליים עד שפיסקנו אותן. אחר כך הוא הכה אותנו ודיבר אלינו בצורה גסה מאוד. הוא אמר לי: "אתה רוצה שאני אזיין אותך?". כשאמרתי לו שלא, הוא שאל: "מישהו כבר זיין אותך?". עניתי לו שלא, והוא המשיך לשאול: "אתה רוצה שאני אזיין אותך בפעם אחרת?". הסתובבתי ואמרתי לו: "אם אתה רוצה בשבילך". הוא אמר לי: "עכשיו אני אתן לך אגרוף שישטח לך את הפרצוף". לאחר מכן הוא חיפש לנו בתיקים, וכשהוא בדק את התיק שלי הוא השליך אותו על הרצפה ואמר לי: "תאסוף את זה כמו כלב". אחרי החיפוש העמידו אותנו שוב עם הפנים לקיר ושאלו אותנו לשמות ההורים והאחים שלנו, הכתובת שלנו ופרטים אישיים נוספים."
מתוך עדותו של מ.ק., בן 13

להמשך קריאה >>
בטן אל-הווא | שכונה על הכוונת
למידע על השכונה >>
להצגת הפתיח >>
ברוכים הבאים לבטן אל-הווא, שכונה במזרח ירושלים שתושביה נמצאים בסכנת גירוש מיידית. לחצו על הדמויות כדי להכיר את הסיפורים שלהן.