דילוג לתוכן העיקרי

ארבע משפחות וצעיר שעמד להינשא נאלצו להרוס את בתיהם בהוראת העירייה, מזרח ירושלים, יולי 2021

ביום חמישי, 1.7.21, נאלצו שתי משפחות מאותה משפחה מורחבת להרוס את בתיהן, במתחם שבין השכונות גילה ובית צפאפא (א-טנטור): משפחה בת 8 נפשות, בהן שני קטינים ומשפחה בת חמש נפשות בהן שלושה קטינים...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

ארבע משפחות וצעיר שעמד להינשא נאלצו להרוס את בתיהם בהוראת העירייה, מזרח ירושלים, יולי 2021

ביום חמישי, 1.7.21, נאלצו שתי משפחות מאותה משפחה מורחבת להרוס את בתיהן, במתחם שבין השכונות גילה ובית צפאפא (א-טנטור): משפחה בת 8 נפשות, בהן שני קטינים ומשפחה בת חמש נפשות בהן שלושה קטינים. צו ההריסה הראשון נמסר למשפחות לפני כ-15 שנה, ומאז התנהלו הליכים בעניין.

ביום ראשון, 4.7.21, נאלץ צעיר תושב אל-עיסאוויה להרוס בית שהקים לקראת נישואיו.

ביום שלישי, 6.7.21, נאלצו 2 משפחות מאותה משפחה מורחבת, בנות 16 נפשות בסך הכול, בהן 12 קטינים, להרוס את בתיהן בשכונת א-טור. אחד הבתים הכיל דירה אחת והשני שתי דירות, שאחת מהן טרם אוכלסה.

כחלק מהניסיון לסלק את תושבי מזרח ירושלים מהעיר, העירייה יוצאת מגדרה על מנת שלא לאפשר להם לבנות באופן חוקי. כתוצאה מהמדיניות המכוונת הזו, נאלצים התושבים לבנות את בתיהם ובתי העסק שלהם ללא היתר, וכאשר מגיע צו ההריסה עליהם לבחור בין שתי ברירות קשות – להרוס את ביתם במו ידיהם כדי לחסוך את עלות ההריסה על ידי העירייה, או לשלם לעירייה עשרות אלפי שקלים על מנת שהיא תעשה זאת בעצמה.

 

מיקום

למידע נוסף:

סרטונים אחרונים