דילוג לתוכן העיקרי

שגרת כיבוש: חיילים מטרידים את משפחת דענא בביתה, מאיימים על הדיירים ומציגים גולה שלטענתם ילד השליך לעבר התנחלות סמוכה

בבוקר יום שבת, 16.1.21, נכנסו שבעה חיילים לבית משפחת דענא, המתגוררת בשכונת אל-חריקה בעיר חברון. בצמוד לשכונה הוקמה ההתנחלות קריית ארבע. החיילים הביאו עמם גולה, וטענו כי הם מחפשים ילד שהש...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

שגרת כיבוש: חיילים מטרידים את משפחת דענא בביתה, מאיימים על הדיירים ומציגים גולה שלטענתם ילד השליך לעבר התנחלות סמוכה

בבוקר יום שבת, 16.1.21, נכנסו שבעה חיילים לבית משפחת דענא, המתגוררת בשכונת אל-חריקה בעיר חברון. בצמוד לשכונה הוקמה ההתנחלות קריית ארבע.

החיילים הביאו עמם גולה, וטענו כי הם מחפשים ילד שהשליך אותה אל ההתנחלות.

בית משפחת דענא סובל מתקיפות חוזרות ונשנות של מתנחלים ומפשיטות ליליות של חיילים, במהלכן חיילים מצלמים את ילדי המשפחה בטענה שהם מיידים אבנים. בפשיטות עבר חיילים עצרו כמה מבני המשפחה.

מאי דענא, בת 30, תיארה את הפלישה האחרונה של חיילים לביתה בעדות שמסרה לתחקירנית בצלם, מנאל אל-ג'עברי:

ראיתי במצלמות האבטחה שהתקנו לפני כחודש, כדי להיערך לפשיטות הפתע של הצבא, שבעה חיילים קופצים מעל השער. תפסתי מיד את המצלמה שלי והתחלתי לתעד את מה שקורה דרך החלון. כמה שניות אחר כך ראיתי את החיילים בפתח הבית שלי, כולם חמושים ועוטים מסיכות. החיילים שאלו אותי בני כמה הילדים שלי, ואז הגיע בעלי סמיח ושאל אותם למה הם באו. החיילים אמרו שהם רוצים לדעת איזה ילדים יש בבניין ובני כמה הם, ודרשו לעלות לגג של הבניין. הם עלו לגג וסמיח ואני עלינו אחריהם. שני הגיסים שלי, עדנאן ונאייף, גרים על הגג. החיילים מצאו על המדרגות את ח'לדון, הבן של גיסי, בן 14, והורו לו לעלות לגג.

המשכתי לצלם כשחייל שדיבר ערבית שאל את ח'לדון על גולה שהייתה לו ביד ולטענתו אחד מהילדים זרק לעבר ההתנחלות. הוא ניסה להאשים את ח'לדון אבל ח'לדון הראה לו שהיד שלו פגועה והוא ולא יכול לעשות דבר כזה. התחילה שיחה בעברית בין סמיח והחייל, ואחר-כך הבנתי מסמיח שהחייל איים שאם יהיה שוב יידוי אבנים הם ייכנסו שוב לבית שלנו ויעצרו ילדים. החיילים עזבו בלי לעצור אף אחד אבל הם הפחידו מאוד את הילדים שלי, ובמיוחד את שוק בת השלוש וג'אסר בן החמש.

 

סרטונים אחרונים