דילוג לתוכן העיקרי

חייל יורה בהארון אבו עראם, בן 24, במהלך נסיון להחרים גנרטור ופוצע אותו קשה, בקהילת ח'ירבת א-רכיז, 1.1.21

ביום שישי, 1.1.21, בסביבות השעה 14:00, הגיעו לקהילת ח'ירבת א-רכיז שבדרום הר חברון מספר חיילים וקצין מהמנהל האזרחי, כדי להחרים גנרטור וכלי עבודה מתושב הקהילה, אשרף אל-עמור, בן 38. במהלך הו...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

חייל יורה בהארון אבו עראם, בן 24, במהלך נסיון להחרים גנרטור ופוצע אותו קשה, בקהילת ח'ירבת א-רכיז, 1.1.21

ביום שישי, 1.1.21, בסביבות השעה 14:00, הגיעו לקהילת ח'ירבת א-רכיז שבדרום הר חברון מספר חיילים וקצין מהמנהל האזרחי, כדי להחרים גנרטור וכלי עבודה מתושב הקהילה, אשרף אל-עמור, בן 38. במהלך הוויכוח שהתפתח בין החיילים לאל-עמור וכמה משכניו שהגיעו למקום, ניסו התושבים לקחת בחזרה את הגנרטור. החיילים דחפו אותם ואחד מהם אף לפת בחוזקה את צווארו של אחד התושבים, הארון אבו עראם, שבאותו יום מלאו לו 24. כעבור כחצי דקה ירה אחד החיילים שני כדורים, שאחד מהם פצע את אבו עראם בצווארו. אביו, רסמי אבו עראם, ואל-עמור ניסו לפנות את הארון לבית החולים במכונית פרטית שבה נהג אל-עמור, אך כשהוא נסע לאחור ירה אחד החיילים על גלגליה והם נאלצו להעבירו לכלי-רכב אחר כדי לפנותו. בעקבות הירי באבו עראם הגיעו למקום עשרות מתושבי הקהילה והכפר הסמוך א-תוואני. החיילים ירו באוויר כעשרים כדורים כדי להרחיקם ואז עזבו את המקום, כשהם משאירים מאחוריהם חלק מהציוד שבאו להחרים. נכון להיום אבו עראם מאושפז כשהוא מונשם ויש חשש כי יוותר משותק בכל גופו.

את הירי בהארון אבו עראם יש לראות על רקע הזלזול המתמשך של ישראל בחייהם וברכושם של תושבי דרום הר חברון ועל רקע ניסיונה המתמשך לגרש את תושבי מסאפר יטא בכלל ואת תושבי שטח אש 918 בפרט. בח'ירבת א-רכיז, שנמצאת בחלקה בשטח זה, גרות תשע משפחות, המונות 35 נפשות, בהן 19 קטינים. רק בשנה האחרונה הרסה ישראל בקהילה שבעה מבנים למגורים, בהם גרו 30 בני אדם, בהם 14 קטינים. בנוסף הרסה ישראל מבנה אחד שלא שימש למגורים. ישראל גזרה על תושבי שטח האש חיים בתנאי קיום מינימליים: היא אוסרת עליהם לחלוטין כל בנייה במקום, אוסרת עליהם להתחבר לרשתות חשמל או מים זורמים, וממהרת להרוס כל מבנה או חיבור לתשתיות שביצעו התושבים, בהעדר ברירה. התושבים חשופים גם למעשי אלימות של מתנחלים מהאזור, הפועלים בגיבוי מלא של המדינה. מדיניות זו, היוצרת סביבת חיים בלתי אפשרית, נועדה לגרום לתושבים לעזוב את בתיהם – לכאורה מרצונם – ולהקל על ישראל להשתלט על אדמתם.

סרטונים אחרונים