דילוג לתוכן העיקרי

המנהל האזרחי החרים את רוב אוהלי המגורים ודירי הצאן בח'ירבת חומסה, צפון בקעת הירדן, 1.2.21

ביום שני, 1.2.21, החרימה ישראל את רוב מבני המגורים ודירי הצאן של קהילת חומסה. זאת, לאחר שהקהילה כבר נהרסה בנובמבר, ביום הבחירות בארצות הברית, כאשר תשומת הלב הבינלאומית הייתה נתונה להן. את...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

המנהל האזרחי החרים את רוב אוהלי המגורים ודירי הצאן בח'ירבת חומסה, צפון בקעת הירדן, 1.2.21

ביום שני, 1.2.21, החרימה ישראל את רוב מבני המגורים ודירי הצאן של קהילת חומסה. זאת, לאחר שהקהילה כבר נהרסה בנובמבר, ביום הבחירות בארצות הברית, כאשר תשומת הלב הבינלאומית הייתה נתונה להן. אתמול, פירק המנהל האזרחי והחרים את הרכוש המפורט להלן:

13 אוהלי מגורים השייכים ל-11 משפחות, המונות 74 נפשות בהן 41 קטינים; שתיים מהשפחות הללו עברו באופן זמני לאזור פורוש בית דג'ן לאחר שבתיהן נהרסו בנובמבר;

חמישה צריפים, שאחד מהם טרם הוקם, ושמונה אוהלים ששימשו כולם לגידול צאן.

תושבי חומסה סיפרו כי בשעות הבוקר, לפני מבצע ההחרמה, הורו להם אנשי המנהל האזרחי לעבור לאזור עין שבלי, ממערב למחסום אל-חמרא. לאחר מכן פירקו הכוחות את האוהלים והציוד של התושבים והעבירו אותם למחסום אל-חמרא, כשהם מודיעים לתושבים כי יוכלו לאסוף אותם אם יתחייבו להעתיק את מקום הקהילה לאתר החדש שייעדו להם. לאחר שהתושבים סירבו להגיע, הוחרם הציוד והועבר למחסני המנהל האזרחי.

כדי לכסות על כך שמדובר בהעברה בכפייה, ניסו דוברים מטעם הצבא ליצור את הרושם כאילו התושבים "הסכימו" לעזוב את המקום "מרצונם", לאחר "הידברות". אך כאשר צד אחד – ישראל – אוחז בכל הכוח ויכול לאיים על תושבים פלסטינים חסרי הגנה בצווי הריסה, דחפורים ונשק – לא ניתן לדבר על הסכמה אלא רק על כפייה ועל אלימות של משטר אפרטהייד, שמיישם את עיקרון העליונות היהודית באמצעות הנדסה גיאוגרפית ודמוגרפית של המרחב.

סרטונים אחרונים