דילוג לתוכן העיקרי

תל-רומיידה, מרכז העיר חברון: מתנחל שיסה כלב בנער בן 13 וחבט באגרופו בעינו. אבי הנער ניסה להגן על בנו והותקף בידי חייל

בצהרי יום שלישי, ה-17.11.11, צעדו תייסיר אבו עיישה (59) ובנו היית'ם (13), לביתם השוכן במרכז העיר חברון, בשכונת תל רומיידה. הם נשאו עמם צינורות עבור מערכת החימום. כשהתקרבו השניים למחסום תל...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

תל-רומיידה, מרכז העיר חברון: מתנחל שיסה כלב בנער בן 13 וחבט באגרופו בעינו. אבי הנער ניסה להגן על בנו והותקף בידי חייל

בצהרי יום שלישי, ה-17.11.11, צעדו תייסיר אבו עיישה (59) ובנו היית'ם (13), לביתם השוכן במרכז העיר חברון, בשכונת תל רומיידה. הם נשאו עמם צינורות עבור מערכת החימום. כשהתקרבו השניים למחסום תל רומיידה (גילברט), אותו הציב הצבא במרחק של כ-20 מטרים מביתם, הבחינו בשני חיילים ובמתנחל עם כלב, שישבו על גדר אבן בצד הדרך.

כאשר אבו עיישה ובנו חלפו על פני המתנחל והחיילים, קם המתנחל, שיסה את כלבו בהיית'ם ובמקום התפתח עימות פיזי, שכלל בעיטות ודחיפות, ובסופו חבט המתנחל באגרופו בעינו הימנית של היית'ם. כשהתקדם תייסיר אבו עיישה אל השניים וניסה להרחיק את המתנחל מבנו, דחף אותו אחד החיילים והפיל אותו על גבו. לאחר שאבו עיישה הצליח להתרומם, הגיעו למקום חיילים נוספים וקצין שהורה לו לחזור הביתה עם בנו.

בינתיים הגיע למקום אמבולנס של הסהר האדום, כדי לפנות תושבת אחרת בשכונה לבית החולים, וצוות האמבולנס העניק להיית'ם עזרה ראשונה במקום.

בעדות שמסר לתחקירן בצלם, מוסא אבו השהש, סיפר היית'ם אבו עיישה על תקיפתו:

כשעברנו ליד המחסום שמעתי את הכלב של המתנחל רץ אחריי. הסתובבתי ומרוב פחד זרקתי את הצינורות על הכביש. המתנחל ניגש אליי, דחף אותי לסמטה ליד המחסום ותפס אותי בחולצה ובצווארון. הסמטה מוסתרת מהעדשה של המצלמה שעל גג הבית שלנו.

המתנחל המשיך לדחוף אותי והיכה אותי באגרוף בעין ימין. ניסיתי להתחמק ממנו, אבל לא יכולתי בגלל שהוא היה יותר גדול ממני. שני החיילים לא התערבו ולא עזרו לי ואז אבא שלי התקרב ומשך אותי מהמתנחל. באותו רגע חייל ניגש לאבא שלי, דחף אותו חזק והפיל אותו על הכביש. אבא קם, ובינתיים הגיעו חיילים אחרים וקצין, והורו לנו לחזור מהר הביתה. הגיע אמבולנס לרחוב שלנו כדי לפנות את השכנה שלי, ומישהו מהצוות שלו נתן לי עזרה ראשונה ומרח לי איזה חומר על העין.

עליתי עם אבא שלי לגג של הבית כדי להתקין את הצינורות שהבאנו, ואז ראיתי את החייל שתקף את אבא שלי מתאגרף בצחוק עם המתנחל שתקף אותי. אחר-כך ראיתי את אותו מתנחל חוסם את המעבר לאמבולנס אחרי שהשכנה שלי עלתה עליו.

המתנחל הזה מוכר לרוב תושבי תל רומיידה בגלל שהוא מטריד את תושבי השכונה ומשסה בהם את הכלב שלו כדי להפחיד אותם.

 

סרטונים אחרונים