דילוג לתוכן העיקרי

מארס 2019: מתנחלים תוקפים פלסטינים בסיוע הצבא

ב-17.3.19 בשעות הבוקר, פלסטיני דקר למוות את החייל גל קיידאן למוות וירה לעבר המתנחל אחיעד אטינגר (לאחר שגנב את רכבו בצומת אריאל) ולעבר חיילים נוספים. אטינגר מת מפצעיו למחרת וחייל נוסף נפצע...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

מארס 2019: מתנחלים תוקפים פלסטינים בסיוע הצבא

ב-17.3.19 בשעות הבוקר, פלסטיני דקר למוות את החייל גל קיידאן למוות וירה לעבר המתנחל אחיעד אטינגר (לאחר שגנב את רכבו בצומת אריאל) ולעבר חיילים נוספים. אטינגר מת מפצעיו למחרת וחייל נוסף נפצע קשה. מיד לאחר האירוע יצאו מתנחלים לתקוף פלסטינים ברחבי הגדה המערבית. בין היתר, עשרות מתנחלים יידו אבנים על בתי הכפר עסירה אל-קיבלייה ועל כלי רכב. המתנחלים ניפצו שני חלונות באחד הבתים והסבו נזק לשני כלי רכב. קצינים וחיילים שהגיעו למקום לא עצרו איש ואף השתתפו בעצמם בתקיפה באמצעות ירי גז מדמיע וכדורי "גומי" על התושבים המתוגננים. רק כעבור זמן מה, לאחר שהמתנחלים כבר גרמו נזק לרכוש, הורו להם החיילים להתרחק.

חמישה ימים לאחר מכן, ב-21.3.19, פשטו עשרות מתנחלים על הכפר עוריף. המתנחלים רדפו אחרי רועה צאן מהכפר עד למאגר המים שבפאתיו המזרחיים של הכפר. בשלב זה הצטרפו אליהם קצינים וחיילים, ובעת שהמתנחלים יידו אבנים על בתים ושברו שעון חשמל פרטי של אחד מהם, חיילים ירו ירי חי ו"כדורי גומי" וזרקו רימוני גז מדמיע על התושבים שניסו להגן על בתיהם. המתנחלים והחיילים עזבו את המקום לאחר כשעה.

סרטונים אחרונים