דילוג לתוכן העיקרי

המנהל האזרחי חתך והחרים צינור שסיפק מים ל-12 קהילות באזור מסאפר יטא שבדרום הר חברון

ביום רביעי, 13.2.19, בסביבות השעה 8:30 בבוקר, הגיעו אנשי המנהל האזרחי מלווים בג'יפים צבאיים, שוטרי משמר הגבול לנקודה הסמוכה לכפר א-תוואני שבדרום הר חברון. הכוחות, שהיו מצוידים בשתי משאיות...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

המנהל האזרחי חתך והחרים צינור שסיפק מים ל-12 קהילות באזור מסאפר יטא שבדרום הר חברון

ביום רביעי, 13.2.19, בסביבות השעה 8:30 בבוקר, הגיעו אנשי המנהל האזרחי מלווים בג'יפים צבאיים, שוטרי משמר הגבול לנקודה הסמוכה לכפר א-תוואני שבדרום הר חברון. הכוחות, שהיו מצוידים בשתי משאיות עם מנוף ובדחפור חשפו קטע של 5 קילומטר מצינור שהונח לפני כחודשיים וסיפק מים ל-12 קהילות באזור שתושביהן מונים יותר מאלף נפש, שנאלצו עד אז להסתמך על אספקת מים במכליות. הכוחות חתכו את הצינור והחרימו אותו.

ישראל פרשֹה באזור דרום הר חברון, באמצעות חברת מקורות, תשתיות המספקות מים להתנחלויות, למאחזים ולמיזמיהם החקלאיים – רפתות, חממות וכרמי גפנים. תשתיות המים עוברות סמוך לכפרים הפלסטיניים אך המנהל האזרחי לא חיבר אף כפר לרשתות אלה, למעט ח'רבת א-תוואני.

תושבי הכפרים האחרים נאלצו לאגור בבורות מים את מי הגשמים ולקנות מים ממכליות. ואולם המנהל הוציא צווי הריסה לרבים מהבורות הללו בטענה שהוקמו ללא היתר, על אף שחלקם קיימים עוד מזמן המנדט הבריטי. לפני כחודשיים איפשרו תושבי א-תוואני לקהילות האחרות להתחבר לצינור המים של הקהילה, והיום החרימה ישראל את הצינור וניתקה אותן מהאספקה.

מניעת האספקה של מים היא צעד נוסף בשורה של התנכלויות והתעמרויות של הרשויות בתושבי האזור, במסגרת מאמציהן לגרשם מבתיהם ומאזור מגוריהם.

מיקום

למידע נוסף:

סרטונים אחרונים