דילוג לתוכן העיקרי

הצבא ממשיך להתעמר בילדי השכונות ר'יית' וא-סלאיימה בחברון כדי להשאיר את המרחב פנוי למתנחלים

תושבי השכונות ר'יית' וא-סלאיימה, כמו גם שכונות אחרות בחברון, סובלים מהגבלות קיצוניות על חופש התנועה שלהם, כפי שתיעדנו פעמים רבות בעבר. הצבא הציב לאורך הרחוב הראשי גדר כדי להדיר ממנו את תו...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

הצבא ממשיך להתעמר בילדי השכונות ר'יית' וא-סלאיימה בחברון כדי להשאיר את המרחב פנוי למתנחלים

תושבי השכונות ר'יית' וא-סלאיימה, כמו גם שכונות אחרות בחברון, סובלים מהגבלות קיצוניות על חופש התנועה שלהם, כפי שתיעדנו פעמים רבות בעבר. הצבא הציב לאורך הרחוב הראשי גדר כדי להדיר ממנו את תושבי השכונות ולהותירו למתנחלים בלבד.

הצבא התחייב אמנם שהשער שהציב בקצה הגדר יהיה פתוח מדי יום, בין השעות 6:00 בבוקר ל-22:00, ואולם הוא אינו עומד בהתחייבות זאת ולעיתים משאיר את השער נעול בשעות היום. 

כדי לצאת משכונות אלה כשהשער סגור, נאלצים התושבים לעשות עיקוף שאורכו כ-500 מטרים והוא רצוף גרמי מדרגות. כאשר ילדי השכונה נתקלים בשער נעול בדרכם לבית הספר או בחזרה הם מעדיפים פעמים רבות לטפס עליו, ולהימנע מההליכה המעייפת בדרך העוקפת.

כבר למעלה מעשרים שנה שישראל מנהיגה בחברון מדיניות של הפרדה תוך אפליה, המיושמת בעיקר באמצעות מחסומי קבע רבים שהציב הצבא במרכז העיר העתיקה ומסביב אל-חרם אל-איבראהימי (מערת המכפלה), אזור ששטחו אינו עולה על 800 דונם. מחסומים אלה הופכים את ההתנהלות היומיומית באזור לסיוט מתמשך עבור תושביו הפלסטינים ועבור פלסטינים תושבי שאר חלקי העיר.

ההגבלות וההתנכלויות הבלתי פוסקות מהם סובלים פלסטינים באזור- H2 מונעות מהם לנהל שגרה סבירה והופכות את חייהם לבלתי נסבלים. כך מקדמות הרשויות את הטרנספר המתמשך של פלסטינים ממרכז העיר.

 

סרטונים אחרונים