דילוג לתוכן העיקרי

הצבא סגר את הכניסה הראשית לשתי שכונות בחברון למשך שישה ימים

ב-4.5.17, האריך הצבא את הגדר שהציב בשנת 2012 בכניסה הראשית לשכונות ר'יית' וא-סלאיימה בחברון. בגדר הוצב שער אחד, שהצבא הודיע שהחיילים יפתחו אותו ויאפשרו לתושבים לעבור דרכו מדי יום, מהשעה 6...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

הצבא סגר את הכניסה הראשית לשתי שכונות בחברון למשך שישה ימים

ב-4.5.17, האריך הצבא את הגדר שהציב בשנת 2012 בכניסה הראשית לשכונות ר'יית' וא-סלאיימה בחברון. בגדר הוצב שער אחד, שהצבא הודיע שהחיילים יפתחו אותו ויאפשרו לתושבים לעבור דרכו מדי יום, מהשעה 6:00 בבוקר עד השעה 22:00. עם זאת, במהלך השנה האחרונה, הצבא סירב לפתוח את השער פעמים רבות גם בשעות אלה. סגירה השכונות פוגעת במיוחד בתלמידים, שכן הם נאלצים ללכת במסלול חלופי, המחייב אותם לעבור במחסום צבאי. מסלול זה מאריך את דרכם בכ-500 מטרים והוא עובר בסמטה חשוכה, שחלק מהתלמידים חוששים לעבור בה.

ביום שישי, ה-11.5.18, סגרו השוטרים את השער ולא פתחו אותו שוב. ביום ראשון, ה-13.5.18, כאשר התלמידים חזרו מבית הספר, הם שוב מצאו את השער סגור. תושבות השכונה – אימהות לתלמידים אלה – ירדו מבתיהן, נעמדו מצידו השני, והפצירו בשוטרי משמר הגבול שהיו במקום לפתוח את השער. השוטרים סירבו, האשימו את האימהות ב"התססה" ואיימו עליהן שיעצרו אותן. השוטרים הוסיפו כי השער נסגר כ"עונש" על יידוי אבנים. חלק מהילדים טיפסו על הגדר ועברו לצדה השני, ואז גירשו השוטרים את שאר הילדים מהמקום. בסביבות השעה 17:00 ביום רביעי, ה-16.5.18, פתחו שוב השוטרים את השער.

סגירת שתי השכונות היא ענישה קולקטיבית, האסורה לפי המשפט הבינלאומי. זוהי עוד דוגמה, אחת מני רבות, להתעמרות השרירותית באוכלוסייה אזרחית בחברון בפרט ובשטחים בכלל ולמדיניות ההפרדה שמיישמת ישראל בעיר.

האירוע תועד בווידיאו על-ידי מוחמד א-רג'אב וומתנדבת בצלם נסרין פאח'ורי

סרטונים אחרונים