דילוג לתוכן העיקרי

קצין תועד כשהוא דוחף ילד בן 11 ומפיל אותו ארצה בזבובה שבצפון הגדה, 2016

ב-2.11.16 נכנסו חיילים לכפר זבובה שבצפון הגדה המערבית, במהלך מרדף אחרי ילדים שיידו אבנים על גדר ההפרדה. החיילים נכנסו למרכז הכפר ופתחו בריצה לכיוון קבוצת ילדים שהתאספה במקום. הילדים התפזר...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

קצין תועד כשהוא דוחף ילד בן 11 ומפיל אותו ארצה בזבובה שבצפון הגדה, 2016

ב-2.11.16 נכנסו חיילים לכפר זבובה שבצפון הגדה המערבית, במהלך מרדף אחרי ילדים שיידו אבנים על גדר ההפרדה. החיילים נכנסו למרכז הכפר ופתחו בריצה לכיוון קבוצת ילדים שהתאספה במקום. הילדים התפזרו אך אחד מהם, בן 11, קפא במקומו. האירוע תועד במצלמת אבטחה המותקנת במקום. בעדות שמסר לתחקירן בצלם עבד אל-כרים א-סעדי למחרת, סיפר הילד:

ביום רביעי, 2.11.16, בסביבות השעה שש בערב, יצאתי מהבית שלנו למרכז הכפר, למקום שבו החברים שלי וילדים אחרים בגיל שלנו משחקים בדרך כלל, ליד המאפייה של הכפר. שמעתי מילדי השכונה שחיילים נכנסו לכפר דרך אחד השערים בגדר ההפרדה, אבל לא ידעתי שהם התקדמו למרכז הכפר.

שיחקתי שם עם חברים ופתאום קבוצת חיילים הגיעה מאחת הסמטאות. כל הילדים ברחו אבל אני נבהלתי ולא הצלחתי לזוז משם. כשראיתי את החיילים רצים לכיוון שלנו פשוט הרמתי ידיים למעלה כדי לסמן שלא עשיתי כלום. בזמן שעמדתי עם הידיים למעלה אחד החיילים תקף אותי ודחף אותי בכוח. נפלתי על הקרקע. למזלי בלמתי את הנפילה עם הידיים. מסביבי היו ארבעה חיילים. כשקמתי אחד מהם דחף אותי לכיוון של קיר ואמר לי להרים ידיים למעלה. כאב לי בזרוע ימין שאתה בלמתי את הנפילה. מיששתי את היד והופתעתי מחייל שלחץ לי יד כי חשב כנראה שאני רוצה ללחוץ את שלו. כל הילדים האחרים ברחו ואני נשארתי לבד ברחוב מול המאפיה. כשהחיילים לא הצליחו לתפוס אף ילד הם הסתלקו.

אחר-כך חזרו הילדים האחרים וסיפרתי להם מה קרה. חזרתי הביתה וסיפרתי לאבא על מה שקרה. אבא ניסה להרגיע אותי. הייתי בסדר אבל פחדתי נורא.

סרטונים אחרונים