דילוג לתוכן העיקרי

תיעוד וידאו: קצין נוגח בפניו של נער בן 17, חברון, 25.7.12

אתמול, ה-25.7.12, בשעות הערב, תעד מתנדב בפרויקט "חמושים במצלמות" של בצלם, זידאן שרבאתי, מחלון ביתו, חייל המעכב מספר נערים פלסטינים במחסום בית הדסה בחברון. החייל הורה לנערים להמתין לצד הקי...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

תיעוד וידאו: קצין נוגח בפניו של נער בן 17, חברון, 25.7.12

אתמול, ה-25.7.12, בשעות הערב, תעד מתנדב בפרויקט "חמושים במצלמות" של בצלם, זידאן שרבאתי, מחלון ביתו, חייל המעכב מספר נערים פלסטינים במחסום בית הדסה בחברון. החייל הורה לנערים להמתין לצד הקיר. בצילום נראה כי אחד הנערים, ת'אאיר ר'נאם, בן 17, מתווכח עם החייל ואוחז בידו, לאחר שהחייל דרש מהנערים תעודות זהות.

היום מסר רנ'אם לתחקירנית בצלם כי לאחר המתנה של מספר דקות (שבמהלכה מתנדב בצלם הפסיק את הצילום, ולכן לא תועדה בווידיאו) הגיע אל המקום קצין בדרגת סגן, שדחף אותו. ר'נאם אמר שניסה להדוף מעליו את הקצין. כאשר מתחדש הצילום נראה הקצין אוחז בנער ולוקח אותו עמו בכוח במעלה הרחוב, תוך שהוא נוגח בפניו. הקצין נראה אז בווידיאו כשהוא ממשיך לתקוף את ר'נאם, והולך יחד עמו במעלה הרחוב.

הצלם ירד לרחוב וחידש את הצילום, אז נראה הקצין מוביל את ר'אנם לכלי-רכב צבאי לאחר שעצר אותו וכפת את ידיו.

ר'אנם הועבר לבסיס הצבא ברחוב א-שוהדאא ושוחרר כעבור זמן קצר. הוא פנה לטיפול בביה"ח הממשלתי עאליה בחברון, שם אובחן אצלו שבר באף.

בצלם דיווח על האירוע לדובר צה"ל והעביר לידיו את תיעוד הווידיאו. החומר יועבר גם למצ"ח בדרישה לפתוח בחקירת האירוע.

עדכון: ביום פרסום הסרטון בתקשורת פורסם באתר הפרקליטות הצבאית כי הפרקליטות הצבאית הורתה למצ"ח לפתוח בחקירת האירוע. ב-13.5.13 עדכנה הפרקליטות הצבאית את בצלם, כי הקצין הנוגח הועמד לדין משמעתי בעבירה של חריגה מסמכות עד כדי סיכון חיים או בריאות. על פי העדכון, הקצין הורשע ונידון למחבוש על תנאי.

סרטונים אחרונים