דילוג לתוכן העיקרי

וידיאו: קצין מכוון רובה טעון לראשו של פלסטיני בבית אומר

ביום שבת, 18.6.2011, בשעות אחר הצהריים, הגיע כוח צבאי לתחנת דלק בכניסה לכפר בית אומר שמצפון לחברון. החיילים עצרו צעיר תושב הכפר העובד בתחנה, בחשד כי יידה אבנים. בן דודו, ראמי אבו מאריה, נ...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

וידיאו: קצין מכוון רובה טעון לראשו של פלסטיני בבית אומר

ביום שבת, 18.6.2011, בשעות אחר הצהריים, הגיע כוח צבאי לתחנת דלק בכניסה לכפר בית אומר שמצפון לחברון. החיילים עצרו צעיר תושב הכפר העובד בתחנה, בחשד כי יידה אבנים. בן דודו, ראמי אבו מאריה, נכח במקום. על-פי עדות שמסר לבצלם, הוא ביקש מהחיילים לעכב את המעצר עד שיגיע למקום בעל תחנת הדלק. לאחר דין ודברים, ניסה אבו מאריה להתקרב לצעיר שנעצר. קצין בדרגת סגן שנכח במקום הדף אותו, דרך את נשקו וכיוון את הרובה הטעון לעבר פניו של אבו מאריה, מטווח קצר מאד.

בצלם תיעד לאחרונה מספר אירועים שבהם כוחות הביטחון נקטו אלימות כלפי פלסטינים באזור הכפר. מוחמד עוואד, תושב הכפר המתנדב בפרויקט "חמושים במצלמות" של הארגון, הגיע למקום לאחר הגעת הכוח וצילם את שהתרחש. כיוון כלי נשק טעון לעבר אדם ממרחק כה קצר, ובמצב שבו לא נשקפת ממנו סכנה, אינו חוקי. הדבר חמור במיוחד לאור העובדה שמדובר בקצין. בעקבות פרסום התיעוד בתקשורת הודיע דובר צה"ל כי מצ"ח תחקור את התנהלותו של הקצין באירוע.

עדכון: בעקבות פרסום תיעוד האירוע בתקשורת, ב-20.7.2011 הודיע דובר צה"ל כי מצ"ח תחקור את התנהלותו של הקצין באירוע. נכון למאי 2013 האירוע עדיין נחקר. ב-14.11.2013 עדכנה הפרקליטות לעניינים מבצעיים את בצלם כי לאחר חקירת המצ"ח בעניין, הוחלט להורות על העמדתו של הקצין המעורב באירוע לדין משמעתי.

סרטונים אחרונים