דילוג לתוכן העיקרי

חשד כבד: מתנחלים הציתו שני כלי רכב בכפר קוסרה בצפון הגדה

בצלם תובע מרשויות אכיפת החוק לפעול לאלתר ובאופן נחרץ כדי להגן על פלסטינים ועל רכושם מהתקפות של מתנחלים בלילה שבין 13-14 באוקטובר הוצתו שני כלי רכב בכפר קוסרה שבצפון הגדה. סרט ממצלמות א...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

חשד כבד: מתנחלים הציתו שני כלי רכב בכפר קוסרה בצפון הגדה

בצלם תובע מרשויות אכיפת החוק לפעול לאלתר ובאופן נחרץ כדי להגן על פלסטינים ועל רכושם מהתקפות של מתנחלים

בלילה שבין 13-14 באוקטובר הוצתו שני כלי רכב בכפר קוסרה שבצפון הגדה. סרט ממצלמות אבטחה שהגיע לידי בצלם מעורר חשד כבד שההצתה בוצעה בידי מתנחלים במסגרת פעולות "תג מחיר", המכוונות נגד פלסטינים ורכושם.

בעל הרכוש, איימן חמדאן, חקלאי תושב קוסרה, סיפר בעדותו לבצלם כי הוזעק באישון לילה למגרש חניה הסמוך למשרדו, שבו חנו שני כלי רכב בבעלותו: משאית ורכב מסוג טרנזיט. המגרש ממוקם בכניסה לכפר, מזרחית לצומת תפוח שבצפון הגדה. חמדאן מסר לבצלם כי תא הנהג של המשאית נשרף כליל וכי הטרנזיט נשרף בחלקו הקדמי.

עם גילוי ההצתה הזעיק חמדאן מיד את המשטרה הפלסטינית שפתחה בחקירה, והבוקר הגיש תלונה גם במשטרת מחוז ש"י. חמדאן, שהציב מצלמות אבטחה מחוץ למשרדו לפני כשנה, העביר את צילומי ההצתה לגורמי אכיפת החוק ולבצלם.

בסרטון שצולם באמצעות מצלמת האבטחה ניתן לראות, מכמה זוויות צילום, את ההתרחשות הבאה:

 

שלושה צעירים מגיעים לרחבה שבה חונים שני כלי הרכב. אחד הצעירים מתחיל לרסס על דלת ברזל את הכתובת "תג מחיר" בשפה העברית. שני צעירים נוספים מתיזים חומר דליק ממיכלים על חלקו העליון של מכסה המנוע של הטרנזיט. מרסס הכתובת והמצית השני מתרחקים מהרכב, והצעיר השלישי מצית אש בחלקו הקדמי של הטרנזיט. לאחר מכן, מציתים הצעירים את חלקה הקדמי של המשאית ונמלטים מן המקום.

בצלם דורש מרשויות אכיפת החוק לפעול לאלתר ובאופן נחרץ כדי להגן על פלסטינים ועל רכושם מידיהם של מתנחלים אלימים.

סרטונים אחרונים