דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

עלי ומייסאא אבו הניה, בני 13 ו-10, תושבי רצועת עזה, לא הורשו מאז שנת 2007 לבקר את אביהם הכלוא בישראל

עלי אבו הנייה, בן 13

עלי אבו הניה, בן 13. צילום: ח'אלד אל-עזאייזה, בצלם, 20.3.13אני תלמיד בכיתה ז' בבית ספר א-נוסייראת לבנים. אני גר עם אימא שלי ואחותי מיסאא, בת עשר, באזור א-סווארחה, דרומית למ"פ א-נוסייראת.

אבא שלי נעצר ב-5.05.04 במחסום אבו הולי, בצפון ח'אן-יונס, ונידון ל- 14 וחצי שנות מאסר.

הביקור האחרון שלי אצל אבא היה בשנת 2006. נסעתי עם סבתא שלי ואחותי מיסאא. הוא היה בכלא נפחא. כשנפגשנו איתו לוח זכוכית הפריד ביננו, ודיברתי אתו בטלפון. למרות שלא יכולתי לחבק אותו הייתי מאושר. שמחתי ופחדתי באותו זמן, בגלל המבטים של הסוהרים, שהיו חמושים.

משנת 2006 ועד שנת 2012 ישראל מנעה מאיתנו לבקר את אבא שלי. זה היה קשה. אימא שלי שלחה לו מכתבים דרך הצלב האדום אבל לקח חודשים עד שקיבלנו תשובה.

כל התקופה הזאת דאגנו מאוד, כי לא ידענו מה באמת המצב שלו, אם הוא מרגיש טוב או חולה ואם חסר לו משהו. כמעט כל יום שאלתי את אימא שלי אם ייתנו לנו לבקר אותו ומתי. אימא תמיד אמרה לי שהיא לא יודעת, וזה העציב אותי מאוד.

בחודש ספטמבר 2012 התקשרו מהצלב האדום והודיעו לאימא שלי שהיא יכולה לבקר את אבא ביחד עם סבתא או סבא שלי. סבא שלי נפטר בשנת 2010. אמא שלי שאלה אם הילדים יכולים להצטרף ואמרו לה שלא. מאוד התעצבנתי. אמא שלי וסבתא שלי נסעו לבקר אותו. בלילה שלפני הביקור שלהן לא הצלחתי לישון. כל כך התרגשתי ושמחתי שאפשרו לנו לבקר שוב. ולמרות שאני לא יכולתי לנסוע, שמחתי בשביל אימא שלי, שהיא תראה אותו אחרי כל כך הרבה שנים.

לפני הביקור הראשון אימא שלי אמרה לי שאולי הם יאפשרו לי להצטרף בביקורים הבאים והרגיעה אותי קצת, אבל גם בביקור הבא לא הרשו לי ומאוד התאכזבתי.

לא ראיתי את אבא שלי כבר שבע שנים, ואפילו לא ראיתי תמונה מעודכנת שלו. בכל פעם שאני מתגעגע אליו, אני פותח את אלבום התמונות ומסתכל על התמונות הישנות. אני כל הזמן שואל את אימא שלי אם הוא השתנה ואיך הוא נראה היום.

אני מאוד מתגעגע אליו, במיוחד בשמחות ובחגים. אני מקווה שישראל תאפשר לי לבקר אותו לפחות בחגים. גם אחותי מיסאא מאוד רוצה לבקר אותו, בדיוק כמוני.

עלי מוסטפא עלי אבו הניה, בן 13, הוא תלמיד כיתה ז' בבית הספר א-נוסייראת לבנים ותושב מחנה הפליטים א-נוסייראת שבמרכז רצועת עזה. את עדותו גבה ח'לאד אל-עזאייזה ב-20.03.2013 בבית העד.