דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

עדות: שתי נשים נורו למוות כשנסעו במונית לעיני ילדיה של אחת מהן, ינואר 09

סעיד א-סינוואר, בן 22

ביום ראשון, ה-4.1.09, בסביבות השעה 14:30, יצאתי מהבית ונסעתי למשפחה של אשתי, במחנה הפליטים נוסייראת. לקחתי מונית מג'באליא לתחנת המוניות בעיר עזה ושם עליתי על מונית אחרת לנוסייראת. יחד איתי היו במונית אישה שנסעה לח'אן יונס ועוד אישה עם שתי הבנות ושני הבנים שלה, שנסעו לנוסייראת. ישבתי במושב הקדמי עם אחד מהילדים הקטנים. הנהג נסע דרך כביש הים כי הצבא הישראלי סגר את דרך סלאח א-דין.

כאשר הגענו אל שכונת תל אל-הווא בעזה הנהג עצר ושאלנו את התושבים אם הדרך בטוחה ואם אפשר להמשיך. הם אמרו לנו שאין כל בעיה. המשכנו לנסוע עד שהגענו לאזור של צומת נצרים לשעבר. לפני שהגענו אל הצומת, במרחק של כשלושים מטר, ראינו טנק ישראלי מאחורי ערימה של חול. לא ראינו את כולו אלא רק חלק קטן ממנו. נהג המונית עצר ואני מיד הרמתי ידיים למעלה. הטנק התחיל לירות אש לכיוון שלנו. נהג המונית התחיל להסתובב ואז הגלגל הקדמי התפוצץ. ותוך כדי כך החיילים המשיכו לירות עלינו. שתי הנשים שהיו במונית נהרגו והילד הקטן שישב על אמו במושב האחורי נפצע. הנהג נפגע בידו.

שתי הנשים שנסעו איתנו נהרגו, והילד הקטן שישב על אמא שלו במושב האחורי נפצע. הנהג נפגע ביד. הגלגל הקדמי של המונית התפוצץ. הנהג המשיך לנסוע עד שהגענו לכיכר אבו מאזן. במקרה היה שם אמבולנס שהסתובב באזור בגלל המצב והוא פינה את כל הנפגעים. />

סעיד מוחמד חסן א-סינוואר, בן 22, הוא תושב מחנה הפליטים ג'באליא שבצפון רצועת עזה. את עדותו גבה מוחמד סבאח ב-4.1.09.