דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
נושאים

עדות: מתנחלים תקפו מוסקי זיתים ליד עזמות שבאזור שכם, אוקטובר 2008

מוסטפא ת'וואבתה, חקלאי

מוסטפא ת'וואבתה

יש לי חלקת אדמה באזור שנקרא אום א-טיור. החלקה נמצאת שני קילומטרים ממזרח לבתי הכפר שלנו ושלושה קילומטרים מההתנחלות אלון מורה, שנבנתה על אדמות ששייכות לכפר שלנו, לכפר סאלם ולדיר אל-חטב.

ביום שבת, ה-18.10.2008, הייתי באדמה שלי יחד עם אשתי, כלתי והבנות שלי ומסקנו את הזיתים. בסביבות השעה 13:30, ראיתי בערך עשרה מתנחלים רצים לכיוון שלנו, ממרחק של בערך 500 מטר. הם לבשו בגדים לבנים. אמרתי לבני המשפחה שלי לקחת את הזיתים שמסקנו וללכת מהמקום לפני שהם יגיעו אלינו. הרמנו את ארבעת שקי הזיתים ויצאנו מהחלקה.

כשהיינו במרחק של 40-30 מטר מהחלקה, המתנחלים התחילו לזרוק עלינו אבנים ולצעוק "לכו מכאן". שני מתנחלים הגיעו אלי ודחפו אותי כמה מטרים עד שנפלתי על האדמה. המתנחלים הכו אותי, בעטו בי והמשיכו לזרוק עלי אבנים. אשתי, כלתי והבנות שלי צעקו.

המתנחלים לקחו את השקים שלנו אבל אחרי כמה מטרים עצרו, חתכו את השקים בסכינים ושפכו את הזיתים על האדמה. אני חושב שהם עשו את זה כי השקים היו כבדים מדי בשבילם. כל שק שקל בערך שלושים קילו.

בדרך חזרה לכפר, אשתי והבת שלי אמרו לי שגם הן נפגעו מהאבנים, אשתי בגב והבת שלי ביד. הלכתי לבית החולים רפידיא ושם עשו לי צילומים. התברר שנחבלתי ביד כשהמתנחלים הפילו אותי. היד כאבה לי מאוד. חבשו אותה באזור הזרוע ונתנו לי מרשם לתרופות.

בלילה לא הצלחתי לישון בגלל הכאבים בגב,' בכתף, ברגל ימין ובידיים ונאלצתי לקחת משככי כאבים.

מוסטפא מחמוד עבד אל-ח'אלק ת'וואבתה, בן 63, נשוי ואב לתשעה, הוא חקלאי ותושב עזמוט שבמחוז שכם. את עדותו גבתה סלמא א-דיבעי, ב-20.10.08 בבית העד.