דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

עדות: מאבטחים ושוטרי מג"ב הכו תושבי מזרח ירושלים סמוך לבית ראש הממשלה, אוגוסט 08

איהאב אנו ניג'מה, גנן

איהאב אבו ניג'מה

אני עובד כבר יותר משלושה חודשים בחברת גינון שקוראים לה "גני חברון 2000", 'בגינות במערב העיר.

ביום שני, ה-11.8.2008, עבדתי באזור רחביה יחד עם אחמד אבו ג'מל. הלכנו ברחוב בלפור בדרך לאחת הגינות, כדי לרסס שם. לבשנו בגדי עבודה שהיה כתוב עליהם השם החברה. אחמד סחב על הגב שלו מכשיר ריסוס נגד חרקים ואני החזקתי שקים מפלסטיק, שהיו בהם כלי עבודה. כשהתקרבנו למחסום שליד בית ראש הממשלה, בכניסה לרחוב בלפור, שני אנשים בלבוש אזרחי חסמו לנו את הדרך והורו לנו להראות להם את תעודות הזהות שלנו. שאלנו אותם באיזו זכות הם דורשים את תעודות הזהות שלנו ואחד מהם התקשר במכשיר הקשר שהיה לו.

מיד הגיעו מכיוון המחסום שוטרים של משמר הגבול ועוד אנשים בלבוש אזרחי. הם הרחיקו אותי ואת אחמד אחד מהשני, העמידו אותי ליד אחת הגדרות ברחוב ואמרו לי להוריד את החלוק שלבשתי ולהוציא את כל מה שהיה לי בכיסים. עשיתי את כל מה שהם ביקשו ממני. אחר כך, הם אמרו לי לעמוד עם הפנים לכיוון הגדר ולהרים את הידיים למעלה ואחד מהם ערך עלי חיפוש. אחרי שהוא גמר לבדוק אותי הם התנפלו עלי במכות. הסתובבתי והם המשיכו להרביץ לי בפנים ובכל הגוף. בגלל העוצמה של המכות לא הצלחתי לראות שום דבר.

'אני זוכר שהם הרביצו לי במשך כמה דקות אבל לא זוכר מה קרה אחרי זה. מאוחר יותר נודע לי שהעבירו אותי לבית החולים שערי צדק. הייתי מאושפז שם למשך הלילה.

איהאב כאייד עאטף אבו נג'מה, בן 21, הוא גנן ותושב ג'בל אל-מוכבר שבמזרח ירושלים. את עדותו גבה כרים ג'ובראן ב-14.8.08 בבית העד.