דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

מתנחל תקף פלסטינים שעבדו באדמותיהם שנכלאו מאחורי גדר ההתנחלות כרמי צור, יוני 2008

בסאם אבו יוסף, חקלאי

באסם אבו יוסף

יש למשפחה שלי כרם באזור ההתנחלות כרמי צור. שני דונם מהכרם נמצאים בין הגדר החיצונית להתנחלות וחמישה דונם מחוץ לגדר. לפני שלוש שנים הרחיבו את "השטח הביטחוני" של ההתנחלות ומאז אנחנו חייבים לתאם את הכניסה לאדמה שבתוך הגדר עם המנהל האזרחי. הרבה פעמים מתנחלים תוקפים אותנו כשאנחנו נכנסים לאדמה שלנו.

ב-25.6.2008, בסביבות השעה 10:00 בבוקר, הגעתי עם עוד שמונה חקלאים לגדר. תאמנו עם המינהל האזרחי את הכניסה שלנו לאדמות שבתוך הגדר וחיכינו לחיילים שיפתחו לנו את השער. פתאום הגיע מתנחל שנראה בן 16 בערך מכיוון ההתנחלות. המתנחל היה מעבר לגדר. היה לו עור בהיר והוא היה רזה, בגובה ממוצע והרכיב משקפי ראיה. אני מכיר אותו כי הוא כבר תקף אותנו כמה פעמים בעבר. המתנחל קילל אותנו בעברית ובערבית וזרק עלינו אבנים. התקשרתי לעבדאללה עקל, נציג החקלאים שתיאם בשבילנו את הכניסה לאדמות עם המינהל האזרחי והוא התקשר למינהל האזרחי ולצוות השלום הנוצרי CPT . המתנחל המשיך ליידות עלינו אבנים במשך בערך עשרים דקות. צעקנו עליו שילך אבל הוא לא הלך. פחדנו לזרוק עליו אבנים בחזרה כי ידענו שיאשימו אותנו. אחר כך, הגיעו ג'יפ לבן של המנהל האזרחי וחיילים. הם הרחיקו קצת את המתנחל ואנחנו נכנסנו לאדמות שלנו. טיפלתי בגפנים שלי וריססתי אותן.

כשהחיילים והמינהל האזרחי נסעו המתנחל חזר והתחיל שוב ליידות עלינו אבנים. אבן אחת בגודל של אגרוף פגעה לי ברגל ואבנים אחרות פגעו לי בזרוע שמאל ומתחת למרפק. הלכתי משם. עליתי על הטרקטור ונסעתי לכיוון ההתנחלות כדי לחפש את החיילים. ראיתי חייל הולך מסביב להתנחלות מכיוון צפון וסיפרתי לו מה קרה. החייל בא איתי למקום שבו היו החקלאים. כשהגענו המתנחל עדיין היה שם וזרק אבנים. החייל ניסה לשכנע אותו להפסיק ולהתרחק אבל הוא נשאר לעמוד לידינו. ביקשתי מהחייל להישאר איתנו עד שנגמור לעבוד והוא הסכים.

אחרי שגמרנו לעבוד נשארתי במקום ולא הסכמתי ללכת. רציתי להזמין אמבולנס וניידת משטרה. האחראי על הביטחון בהתנחלות וקצין מהמינהל האזרחי הגיעו והקצין אמר לי שהפגיעה שלי לא מצדיקה אמבולנס והציע לי ללכת לתחנת המשטרה בקריית ארבע כדי להגיש שם תלונה. עזבתי את המקום ונסעתי לתחנת המשטרה והגשתי תלונה. החוקר ביקש ממני להביא שלושה עדים כדי לזהות את המתנחל התוקף.

היום, ה-2.7.2008, בשעה 09:00 בבוקר, הלכתי לתחנת המשטרה עם אחמד עקל, בן 45, עיסא עקל, בן 46 וחמדי אבו יוסף, בן 66 והם מסרו עדויות וזיהו את המתנחל התוקף בתמונות שהשוטרים הראו להם. שאלתי את החוקר מה הוא יכול לעשות למתנחל התוקף והוא אמר לי שהוא יכול רק 'להחתים את המשפחה שלו על התחייבות שהוא לא יתקוף אותנו שוב.

באסם בדר מוחמד אבו יוסף, בן 45, נשוי ואב לארבעה, הוא חקלאי ותושב חלחול שבמחוז חברון. את עדותו גבה מוסא אבו השהש ב-2.7.08 בחברון.
/>