דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

עדות: מתנחל תקף את ח'דרה אל-הזאלין בסמוך להתנחלות כרמל שבדרום הר חברון, מאי 2007

ח'דרה אל-הזאלין, בת 51

אני חיה עם הילדים שלי ועם בעלי, חאג' מוחמד ח'ליל סלאמה אל-הזאלין, בן 57, באוהל מבד ופלסטיק בכפר אום אל-ח'יר. ההתנחלות כרמל נמצאת במרחק של '50 מטרים ממזרח לבית שלנו. בעלי חולה אפילפסיה, הוא עבר שבץ מוחי ויש לו שבר ברגל שעוד לא החלים.

אני מפרנסת את המשפחה בעבודה אצל חקלאים באזור בעונת הקציר. אני אוספת עצים ומשתמשת בהם כדי להבעיר אש לאפייה, לבישול ולחימום של מים. אני גם משלמת על הלימודים של שני הבנים שלי, עזיז וח'ליל, באוניברסיטה בחברון ובשביל זה נאלצתי ללוות כסף מחברים ומקרובי משפחה ולמכור את 10 ראשי הצאן שהיו לי. החיים שלנו קשים מאוד והתקיפות של המתנחלים ממעון הופכות אותם לקשים עוד יותר.

ביום שבת שעבר (19.5.2007) בסביבות השעה 09:00 בבוקר הלכתי לשדה חיטה ששייך לקרובי משפחה שלי. השדה נמצא בערך במרחק של 1,500 מטרים ממערב לההתנחלות כרמל. קשרתי את החמור והתחלתי לקצור חיטה. אחרי כמה דקות הגיע מכיוון ההתנחלות מעון בחור צעיר שנסע בטרקטור. הוא היה בן 18 או 20, היו לו פאות והוא לבש בגדים לבנים. המתנחל התקרב אלי וחשבתי שהוא רוצה לדבר אתי. פתאום הוא הכה אותי בראש עם מקל. נפלתי וירד לי דם מהראש. קצת אחר כך איבדתי את ההכרה.

כשהתאוששתי הייתי במרפאה של דוקטור שאכר ר'נאם ביטא. הרופא תפר את הפצע ב-9 או 10 תפרים. יאסר עיד אל-הזאלין והבן שלי, סאלם, בן 33 ליוו אותי הביתה. בסביבות השעה 12:30 בצהריים הגעתי הביתה. יאסר אמר לי שהוא היה עם הצאן שלו והוא ראה אותי, אז הוא ביקש ממישהו לבוא עם מכונית כדי לקחת אותי לרופא. הרופא המליץ לי לעשות צילומי רנטגן ובדיקת סי. טי, אבל אין לי כסף, אז לא עשיתי את הבדיקות.

לא הגשתי תלונה במשטרה בגלל שכבר הגשתי תלונות על מקרים קודמים 'וזה לא עזר. ביום 9.3.2006 הבנות שלי ואני אספנו עצים להסקה ורעינו את הצאן וארבעה מתנחלים תקפו אותי והכו אותי עם מקל ברגל. העצם שלי נשברה ועשו לי גבס.

עדותה של ח'דרה דאווד מוחמד אל-הזאלין, בת 51, נשואה ואם לתשעה, היא עקרת בית תושבת אום אל-ח'יר שבמחוז חברון. את עדותה גבה מוסא אבו השהש, בבית העדה ב-27.5.07.