דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

חייל ירה צרור יריות בטייח שעבד בשיקום ארמון עתיק והרג אותו, כפר א-דיכ, 14.12.06

מוהיב א-דיכ, פועל בניין

מוהיב א-דיכ

ביום חמישי (14.12.06), עבדתי בפרויקט השיקום של הארמון העתיק קסר א-דיכ במימון של ארגון שבדי. בסביבות 10:45, לפני תפילת הצהריים, עבדתי בבנייה של קיר מעל הגג הצפוני של הארמון. תוך כדי העבודה שמעתי ירי וצעקות של תלמידים מבתי הספר.

ראיתי חייל נכנס לחצר של הארמון, תוך כדי ירי. אחריו נכנסו עוד חיילים. התרחקתי קצת כדי לא להיפגע. אחרי שהסתתרתי מהחיילים, לא שמעתי יותר ירי. שמעתי את החיילים מדברים בעברית עם נביה עות'מאן נאג'י, אבל לא הבנתי מה הם אומרים. הייתי במרחק של כ-20 מטרים מהם. באותו רגע והיב א-דיכ יצא מהדלת של הקומה העליונה, כשהוא סוחב סחב בידיים שני דליים של בטון ומלט. ברגע שהוא יצא מהשער שמעתי אותו אומר "לא אני, לא אני", ואחר כך שמעתי צרור יריות. ראיתי את והיב א-דיכ נופל על הקרקע מגובה של חמישה מטרים בערך.

פחדתי והלכתי אחורה כדי שהחיילים לא יראו אותי. חיכיתי קצת עד שהייתי בטוח שהחיילים הסתלקו. הלכתי לכניסה של הארמון. הפועלים ואנשים אחרים לקחו את והיב לכביש והשכיבו אותו בכניסה לארמון. ראיתי שהוא לא זז. אחר-כך העברנו אותו לבית-החולים ברמאללה במכונית פרטית.

מוהיב חסן איסמאעיל א-דיכ, בן 27, נשוי ואב לשניים, הוא פועל ותושב כפר א-דיכ שבמחוז סלפית. את עדותו גבה עבד אל-כרים א-סעדי, בביתו של קרוב משפחה, ב-16.12.06.