דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים
השחתת עצים וציוד חקלאי

ח'ירבת עין אל-חילווה, צפון בקעת הירדן: מתנחלים רדפו אחרי עדר פרות ודרסו אחת מהן למוות

ב-28.11.21 רדפו מתנחלים רכובים על טרקטורונים אחר עדר פרות שרעו תושבי הקהילה ממזרח לה. המתנחלים התנגשו בחלק מהפרות, הרגו אחת מהן ופצעו שתיים נוספות.

כפר ניעמה, מחוז רמאללה: מתנחלים השחיתו סדנת אמנות וגנבו ציוד

ב-21.11.21, גילתה פידאא עטאיא שמתנחלים השחיתו שוב יצירת אומנות ושברו ארבעה שתילים בתערוכה הסביבתית שהקימה באדמות משפחתה.

כפר ניעמה, מחוז רמאללה: מתנחלים שברו שתילים וגנבו מצלמה

ב-6.11.21 פלשו מתנחלים שוב לסדנת האמנות הסביבתית שהקימה פידאא עטאיא על אדמות משפחתה, שברו 5 שתילים שנטעה במקום וגנבו מצלמה שהציבה לניטור תנועת חיות בר בלילה.

סאפא, מחוז חברון: מתנחלים עקרו 15 עצי זית והציתו מבנה חקלאי

ב-5.11.21 הבחין תושב הכפר במתנחלים ששפכו נוזל כלשהו על מבנה חקלאי הניצב על אדמתו החקלאית של ח'ליל אבו עייהור (33), תושב חלחול. הוא הזעיק למקום את אבו עייהור, וכשזה הגיע לאחר כשעה הוא  גילה כי המתנחלים כרתו באדמתו 15 עצי זית בני חמש שנים והציתו את מבנה החקלאי. 

המבנה החקלאי בחלקה של תחסין אחמד. צילום: תחסין אחמד
המבנה החקלאי בחלקה של תחסין אחמד. צילום: תחסין אחמד

שופה, מחוז טול-כרם: מתנחלים פזרו תכולה של מבנה חקלאי וניקבו מכלי מים

בשעות הבוקר של ה-21.11.21 גילה החקלאי תחסין אחמד (70) שמתנחלים פלשו לחדר שהקים בחלקתו החקלאית שממערב לכפר ושנועד לשמש לאחסון ציוד ולמנוחה. המתנחלים פיזרו את תכולת החדר, שכללה מזרונים, כיסאות, ריהוט נוסף וכלי עבודה. בנוסף, המתנחלים ניקבו שני מכלים של מי שתייה שנצבו בצמוד למבנה. יום קודם לכן, כשהיה בדרכו לביתו, הבחין אחמד במספר מתנחלים שהסתובבו בקרבת אדמתו. 

ח'. א-תוואמין, דרום הר חברון: מתנחלים השחיתו מערת מגורים של משפחה וגנבו ציוד

בשעות הערב של ה-7.11.21 פלשו מתנחלים לתוך מערת המגורים של אחת ממשפחות הקהילה שלא נכחה במקום אותה שעה. המתנחלים שברו חלק מתכולת הבית, גנבו חפצים וגופי תאורה, רוקנו את מכלי המים שעמדו ליד הבית  והשחיתו מערכת השקיה חקלאית.

תרקומיא, מחוז חברון: מתנחלים עקרו כ-70 שתילי זיתים

ב-8.10.21 גילו תושבים בעיירה כי מתנחלים עקרו כ-70 שתילי זית באדמותיהם.

א-שויוח', מחוז חברון: מתנחלים הציתו מטע זיתים

ב-16.11.21 הבחינו בני משפחת א-שלאלדה מהכפר, מרחוק, במתנחלים שהציתו מטע שבו מאות עצי זית. בסמוך למטע הוקמה ההתנחלות מיצד/אספר. הצבא אוסר על בני המשפחה להגיע לאדמתם ללא תיאום משפחת א-שלאלדה ולכן לא יכלו בני המשפחה לאמוד את היקף הנזק. 

דיר ג'ריר, מחוז רמאללה: מתנחלים הציתו מבנה חקלאי. בשריפה ניזוקו גם עצי זית

ב-4.10.21, בשעות הבוקר גילה אנוור אבו מוח'ו (59) כי מתנחלים הציתו מבנה חקלאי בבעלותו, שבו היו מיטה, מצעים, דליים, מיכל מים, ארון וכלי בישול. בנוסף, ניזוקו בשריפה חמישה עצי זית בני 10 סביב המבנה.

אל-מזרעה אל-קיבלייה, מחוז רמאללה: מתנחלים כרתו יותר מ-200 עצי זית מניבים

ב-19.10.21, גילה חקלאי מהכפר כי מתנחלים כרתו יותר מ-200 עצי זית, רובם בני כ-40 שנה, באדמה שלו ושל חקלאי נוסף, במרחק של כשני ק"מ מצפון-מערב לכפר.

Subscribe to השחתת עצים וציוד חקלאי