דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

בצלם הוא זוכה פרס שטוקהולם לזכויות האדם לשנת 2014

פרס שטוקהולם לזכויות האדם לשנת 2014 יוענק לארגון זכויות האדם הישראלי בצלם. כך הכריזו היום לשכת עורכי הדין הבינלאומית, לשכת עורכי הדין השוודית ותאגיד הסיוע המשפטי הבינלאומי. פרס שטוקהולם מוענק מאז שנת 2009 לאדם או מוסד שתרמו תרומה יוצאת מגדר הרגיל לקידום שלטון החוק ולקידום ולהגנה על זכויות האדם.

בהודעה לעיתונות שפרסמו הבוקר, אמרו הגופים המעניקים את הפרס כי הארגון הפנה זרקור אל הפרות זכויות האדם בשטחים, בכך שאפשר לנפגעי ההפרות להשמיע את קולם וקרא לרשויות לקבל על עצמן את האחריות ולדאוג ללמתן דין וחשבון. בצלם פועל כדי שהרשויות הישראליות והפלסטיניות יכבדו את זכויותיהם השוות של ישראלים ושל פלסטינים, וראוי להערכה מיוחדת על מאבקו המתמשך לקידום זכויות האדם בסביבה בה הביקורת שהוא מותח אינה מתקבלת תמיד בברכה.

נותני הפרס הוסיפו כי עבודתם של מגני זכויות אדם לקיום משפט זכויות האדם הבינלאומי ברחבי העולם היא חיונית. זאת, על אחת כמה וכמה בסביבה שבה הממשלה עלולה להגיב על הביקורת בעוינות. הם הוסיפו כי קידום זכויות האדם מתוך מדינתך שלך היא פעולה הדורשת נכונות חסרת פשרות לספוג ביקורת מהחברה אליה אתה משתייך, מבלי להתחשב בהשלכות. שמירה על יושרה וכבוד עצמי הן ליבת ההגנה על זכויות האדם. בצלם, כך אמרו, הוא אחד הארגונים הייחודיים העובדים ללא לאות לקידום נורמות של זכויות האדם תוך מאבק להשמיע את קולם אל מול קולו של הרוב.

בתגובה להודעה על הזכייה אמר מנכ"ל בצלם חגי אלעד כי בצלם שמח וגאה בהכרה החשובה הזאת בפועלו, וימשיך לעשות כמיטב יכולתו המקצועית כדי להצדיק אותה. הפרס יוענק בטקס בשטוקהולם בהמשך השנה.

תגיות