דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

מנכ"ל בצלם, חגי אלעד ינאם היום בשעה 17

אלעד: מאות אלפי ישראלים רוצים בעתיד של שוויון, צדק וזכויות אדם

מנכ"ל בצלם, חגי אלעד, ינאם בפני מועצת הביטחון של האו"ם בדיון הרבעוני של המועצה המתקיים בהתאם להחלטה 2334. הדיון יתקיים היום, יום חמישי, ה-18.10.18, מהשעה 10:00 בבוקר שעון ניו יורק (17:00 שעון ישראל), ויועבר בשידור חי.

בין השאר, יתייחס אלעד בנאומו למצור על עזה ולמשבר ההומניטרי המתחולל בה, כמו גם לניסיונותיה של ישראל לבצע העברה כפויה של אלפי פלסטינים במטרה להשתלט על אדמותיהם ובפרט להריסה הצפויה של קהילת ח׳אן אל-אחמר במישור אדומים.

ערב נסיעתו אמר אלעד כי "ממשלת ישראל מנסה לשווק את התפיסה המופרכת כאילו השליטה שלנו במיליוני פלסטינים היא עניין פנים-ישראלי. באותו זמן מבית, הממשלה מנסה להשתיק ביקורת על הכיבוש בתוך ישראל. כלומר: לא בחו"ל, לא בישראל ולא בשום מקום, כדי שדיכוי העם הפלסטיני יימשך באין מפריע. אבל הכיבוש מתרחש מחוץ לגבולותיה הריבוניים של ישראל, וכמו כל נושא הנוגע לזכויות האדם הוא נושא אנושי אוניברסאלי. אנחנו אומרים את זה בישראל – וברחבי תבל. אגיע למועצת הביטחון לדבר בשמם של מאות אלפי הישראלים והישראליות שמתקוממים נגד המשך הכיבוש, שמייחלים לסיומו ושרוצים עתיד של שוויון, צדק וזכויות אדם לכל 13 מיליון בני האדם החיים בין הירדן לים".

בנוסף לאלעד יישאו דברים בפני המועצה היום ניקולאי מלדנוב, המתאם המיוחד מטעם האו"ם לתהליך השלום במזרח התיכון, שגרירי ישראל ופלסטין לאו"ם, דני דנון וריאד מנסור, ושגרירי המדינות החברות במועצת הביטחון.