דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
נושאים

האמן איי ווי-ווי תומך בבצלם: תורם הכנסות ממכירות עבודה שלו לארגון

איי וייויי בביקורו ברצועת עזה במאי 2016 עם תחקירן בצלם ח'אלד אל-עזאייזה.
איי וייויי בביקורו ברצועת עזה במאי 2016 עם תחקירן בצלם ח'אלד אל-עזאייזה.

האמן והאקטיביסט הסיני איי ווי-ווי השיק היום עבודת אמנות ביקורתית לרגל 100 ימים להשבעת דונלד טראמפ לנשיאות ארה״ב, שההכנסות ממכירותיה יתרמו לבצלם ולארגון הטורקי ״גשרים בין בני אדם״, ארגון המקדם סולידריות בטורקיה ופועל נגד גזענות, לאומנות וסקסיזם.

מותג האמנות בת זממנו, ״סקייטרום״ מזמין אמנים ליצור סדרות מוגבלות של יצירות אמנות על גבי סקייטבורדים, כאשר ההכנסות מהמכירות נתרמות למוסדות אמנות או פרוייקטים שלא למטרות רווח המעצימים בני נוער באמצעות גלישה ו/או אמנות. בעקבות ביקורו בעזה בשנה שעברה, איי ווי-ווי בחר בבצלם, לצד הארגון הטורקי.

תרגיל בפרספקטיבה: הבית הלבן הוא דוגמה מייצגת לקבוצת עבודות של איי ווי-ווי המשלבת אמנות ואקטיביזם, המהווה תגובה מוחצנת לאקלים הפוליטי בארצות הברית מאז בחירתו של טראמפ. מדובר בסדרת תמונות שצולמה בין 1995 -2003, ומראה את האמן ״עושה אצבע משולשת״ מול בניינים שונים ברחבי העולם, מול בניינים מפורסמים או סמלים של סמכות ומשטר. התנועה, המצולמת באופן אגבי וקליל, היא הצהרה אוניברסלית של ההתנגדות הפוליטית של איי ווי-ווי.

איי ווי-ווי אמר ״המילה האהובה עלי היא act. לכן אני משתתף בפרוייקט הזה. במהלך הצילומים של ״הזרם האנושי״ הסרט הדוקומנטרי שאני מצלם על בעיית הפליטים הגלובלית, פגשתי אנשים הפועלים בבצלם ובארגון ״גשרים בין אנשים״ בטורקיה. מה שהארגונים האלה עושים הוא חיוני לחברה, הן בלחימה כנגד אי צדק והן בסיוע לאלו שלא זכו להזדמנויות בחייהם."

מהדורת הסקייטבורדים של איי ווי-ווי הם במספר עותקים מוגבל של 666 סקייטבורדים על עץ מייפל קנדי, 66 הראשונים חתומים על ידי האמן.

תגיות