דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

מתנחלים תקפו צלם פלסטיני בחברון ופצעו אותו בראשו בעת שחיילים עמדו מנגד

אתמול, -4.5.16 בסביבות השעה 17:00, היו ראאיד אבו ארמיילה, בן 42, סאהר ג'אבר בו 23 ועבד א-ראזק א-סלאיימה, בן 48, בדרכם הביתה לאחר שסגרו את דוכניהם בשוק בחברון. מעדות שגבה בצלם מסאהר ג'אבר עולה כי השלושה עברו במחסום אל-מחכמה והיו בדרכם לעבור במחסום עבד בסמוך לאל-חרם אל-איבראהימי (מערת המכפלה), בעת שנתקלו בשלושה מתנחלים שהובילו כלב והפחידו באמצעותו שתי נערות שהלכו ברחוב. ראאיד אבו ארמיילה, מתנדב לשעבר בפרויקט המצלמות של בצלם, הרים את מצלמתו כדי לתעד את מעשי המתנחלים. בתגובה, תקפו המתנחלים אותו ואת חבריו עוד לפני שהצליח לצלם. אחד המתנחלים הכה את אבו ארמיילה בחוזקה בראשו באמצעות פחית שתייה סגורה, והוא נפל ארצה.


צילום: ראאיד אבו ארמיילה, ועובר אורח שהשלים את הצילום כשזה נפצע.

המתנחלים תקפו גם את חבריו של אבו ארמיילה, שנמלטו למתחם בית הספר אל-אברהימיה הסמוך. לכל אורך האירוע נכחו במקום חיילים שלא עשו דבר על-מנת להפסיק את התקיפה, לעצור את המתנחלים או להגיש סיוע לאבו ארמיילה שנפצע בראשו. כששבו סאהר ועבד א-ראזק למקום אבו ארמיילה שכב עדיין על הקרקע כשהוא מחזיק בראשו, גונח מכאבים וקרוב לאיבוד הכרה. סאהר התקשר לסהר האדום, וניסה יחד עם עבד א-ראזק ואנשים נוספים שכבר נכחו במקום לטפל בראאיד. לאחר כ-15 דקות הגיעו חיילים נוספים וכן שוטרים ושוטרי מג"ב ואמבולנס של הסהר האדום שפינה את אבו ארמיילה לבית החולים עאליא.

אבו ארמיילה נפצע קל בראשו וסבל מכאבי ראש. הוא אושפז בבית החולים ושוחרר היום בצהריים. לאחר שחרורו זומן אבו ארמיילה לתחנת המשטרה בקרית ארבע, שם הגיש תלונה ומסר לשוטרים את התיעוד המצולם. בנוסף, הציגו לו השוטרים תמונות והוא זיהה בהן את תוקפיו.