דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

הודעת הזדהות: ארגוני זכויות אדם וארגוני חברה אזרחית ישראליים מגנים את ההתקפות נגד אל-חק

ארגוני זכויות אדם וארגוני חברה אזרחית ישראליים מגנים בכל תוקף את ההתקפות האנונימיות המתמשכות נגד ארגוני זכויות אדם פלסטיניים, וממש לאחרונה נגד אל-חק. בתור ארגונים ישראליים, אנחנו מביעים את הזדהותנו עם עמיתינו הפלסטיניים.

ארגון אל-חק ניצב לאחרונה מול לחץ גובר, אשר החל בהודעות דוא"ל אנונימיות לעובדים ולתורמים של הארגון עם התייחסויות לחקירות הונאה בדויות, נמשך בשיחות יומיות ממספרים חסומים במטרה להפחיד את הסגל, והגיע לשיאו באיומי מוות לאנשי סגל ולמנהל הכללי של הארגון, שעוואן ג'בארין. האיומים האחרונים היו קשורים ישירות לעבודה של אל-חק בימים אלה מול בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג.

מתקפות ההפחדה המדאיגות הללו נגד קבוצות ופעילים שונים נועדו ללא ספק לערער את עבודתם ואמינותם. הן מתבצעות על רקע ניסיונות חוזרים ונשנים לכרסם ולפגוע בלגיטימיות ובמאמצים של כל אלה הנאבקים נגד הכיבוש.

אנחנו קוראים לרשויות הרלוונטיות לזהות את מקור האיומים הללו ולהביא את האחראים להם לדין.

ציד המכשפות המתמשך המבקש להלך עלינו אימים ולהחליש אותנו לא יצלח. יחד, אנחנו נחושים בדעתנו לחשוף את ההפרות היומיות שהכיבוש מוליד.

על החתום:

במקום, בצלם, גישה, האגודה לזכויות האזרח בישראל, הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, המוקד להגנת הפרט, הקרן למגיני זכויות אדם, יש דין, מחסום Watch, עדאלה, עקבות, קו לעובד, קואליציית נשים לשלום, רבנים למען זכויות האדם, רופאים לזכויות אדם.