דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

בעקבות דחיית העתירה לפרסם תשדיר עם שמות ילדים שנהרגו בעזה: שמות ילדים הרוגים אינם "שנויים במחלוקת"; בג"ץ הכריע בעד ההשתקה

שופטי בג"ץ בראשות השופט רובנישטיין והשופטים הנדל ושהם, דחו היום את עתירת בצלם לחייב את רשות השידור לפרסם תשדיר שבו הוקראו שמות ילדים שנהרגו בעזה בכותרת גם לילדים בעזה יש שמות. בנוגע לתשדירים של המטה לחוסן לאומי ושל חב"ד שרשות השידור התירה לאחרונה את שידורם ואז חזרה בה מכך בעקבות העתירה, מבקרים השופטים את ההחלטה של הרשות לשדרם אולם מקבלים את טענת רשות השידור כי זו היתה "טעות". יחד עם זאת, בעקבות העתירה הורו השופטים לרשות השידור לגבש נוהל פומבי ובהיר לבחינת התאמתם של תשדירים לפרסום בתוך 60 ימים, על מנת למנוע את המשך ההתנהלות ממקרה למקרה, אשר מובילה לתוצאות לא רצויות. השופטים טוענים כי מטרת התשדיר של בצלם היא להביא להפסקת הלחימה, "בשל האבידות לאוכלוסיה האזרחית שם ובמיוחד ילדים" – עניין השנוי במחלוקת פוליטית.

בתגובה לפסק הדין אמר מנכ"ל בצלם חגי אלעד, כי חמור הדבר שהקראת שמות ילדים כדי לתת להם מקום כבני אדם ולא כנתון סטטיסטי מתקבלת על ידי שופטי בג"ץ כנושא "שנוי במחלוקת". צר לנו, הוסיפו בבצלם, שדוקא בימים אלה של הסתה אלימה נגד כל מי שלא מדבר בקול האחד של תמיכה בלתי מסוייגת בלחימה בעזה, בוחר בג"ץ להצטרף לחומת ההשתקה ולמנוע מהדיון הציבורי גם קולות אחרים, ואפילו מדובר פשוט בשמות של ילדים.

הקראת שמות הילדים בפייסבוק וביטיוב: