דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

ארגוני זכויות אדם בישראל מגנים את הפשיטה של הצבא הישראלי על ארגוני זכויות אדם וארגוני חברה אזרחית פלסטינים

הארגונים החתומים מטה מוחים על היחס התוקפני של הצבא כלפי שלושה ארגוני זכויות אדם וחברה אזרחית פלסטיניים  ודורשים כי כל הרכוש שהוחרם במהלך הפשיטה יוחזר לארגונים. כמו כן, דורשים הארגונים החתומים שעבודתם של ארגוני חברה אזרחית בשטחים הכבושים – ובייחוד אלו העוסקים בזכויות אדם ובהגנה על פעילי זכויות אדם – תכובד ותזכה להגנה.

משרדי א-דמיר לאחר הפשיטה. צילום: איאד חדאד, בצלם, 11.12.12.משרדי א-דמיר לאחר הפשיטה. צילום: איאד חדאד, בצלם, 11.12.12.

אמש (11.12.12) בשעות הבוקר המוקדמות, רק מספר שעות לאחר שצוין יום זכויות האדם הבינלאומי, פלש הצבא הישראלי למשרדיהם של שלושה ארגוני זכויות אדם וחברה אזרחית פלסטיניים ברמאללה: א-דאמיר – לתמיכה באסירים וזכויות אדם; איגוד ועדות הנשים הפלסטיני (Union of Palestinian Women’s Committee ) ורשת הארגונים הפלסטיניים הלא ממשלתיים (and the Palestinian NGO Network ). הארגונים עליהם פשט הצבא לא זכו לכל הסבר בדבר החיפוש ולא הוצג בפניהם צו חיפוש. עובדי הארגונים לא נכחו בזמן החיפוש. החיילים גרמו נזק לרכוש והחרימו מחשבים, כוננים קשיחים, מצלמות וציוד חיוני נוסף.

הארגונים החתומים מטה מדגישים כי לכל בני האדם עומדת הזכות להתארגן, להיות חופשיים מהתערבות שרירותית ולא חוקית בבתיהם ובמשרדיהם ולהליך משפטי הוגן. חשוב במיוחד שארגוני זכויות אדם יהנו מזכויות אלו על מנת שיוכלו להמשיך בעבודתם ולהגן על זכויותיהם של אחרים.

אקלים המאפשר סביבה אזרחית חופשית ובטוחה אשר בה פלסטינים יכולים להתארגן ולפעול הינו חיוני לשם הגנה על זכויות בסיסיות. פעולות כגון אלה מאיימות על המרחב האזרחי ופוגעות ביכולתם של ארגוני זכויות אדם פלסטיניים לפעול ולהגן על זכויות אדם.

הארגונים החתומים:

האגודה לזכויות האזרח בישראל (ACRI); בצלם; גישה; הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל; יש דין, המוקד להגנת הפרט; עדאלה – המרכז המשפטי לזכויות המיעוט בישראל; רבנים לזכויות אדם; רופאים לזכויות אדם - ישראל;