דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

שוטר מג"ב שבעט בילד בן תשע יועמד לדין משמעתי

המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה לבצלם כי החליטה להעמיד שוטר מג"ב שתועד כשהוא בועט בילד פלסטיני בן תשע לדין משמעתי, על שימוש בכוח שלא כדין. מח"ש החליטה שלא להעמיד את השוטר לדין פלילי. בצלם פנה למח"ש לקבל את תיק החקירה המלא כדי לשקול את המשך צעדיו.

[block:views=see_more_videos-block_1]

ב-29.6.2012 תיעד צלם מתנדב של בצלם שוטר משמר הגבול הבועט בילד עבד א-רחמאן בורקאן בעת ששוטר נוסף אוחז בו, ברחבה הסמוכה למערת המכפלה בעיר חברון. הסרטון פורסם על-ידי בצלם ב-2.7.2012 והופץ בהרחבה באמצעי התקשורת. שידור הסרטון עורר גל של תגובות ועורר דיון ציבורי נרחב. מעדויות שגבה בצלם עולה כי הייתה זו הפעם השנייה בתוך פחות מחודש שבה תקפו שוטרי משמר הגבול את הילד. בצלם לא קיבל עדיין עדכון בתיק התלונה הנוסף.

בעקבות פרסום הסרטון בתקשורת ב-2.7.12, הודיעה מח"ש לבצלם כי נפתחה חקירה פלילית וכי השוטרים החשודים יזומנו לחקירה באופן מידי. כמו כן פורסם בתקשורת כי מפקד משמר הגבול הורה להקים צוות מיוחד לבחינת האירוע.

למחרת פרסום הסרטון זימנה מח"ש את עבד א-רחמאן בורקאן למסור את עדותו לגבי שני אירועים בהם תקפו אותו לדבריו שוטרי מג"ב. גם הצלם ראאיד אבו א-רמילה זומן למסור עדות. העדויות נגבו בתוך תחנת משטרת חברון בקריית ארבע ואחד משוטרי התחנה שימש כמתורגמן.